Fantastic Haven – gra, w której ratujemy zagrożone fantastyczne stworzenia

Jakub Smolak
2023/09/21 08:30
0
0

Zobaczcie uroczy trailer.

Fantastic Haven to propozycja od studia Piece of Cake Fabulous, a pieczę wydawniczą nad projektem sprawuje Goblinz Publishing, w którego portfolio znajdziemy takie tytuły jak: Hero's Hour, Banners of Ruin czy Legend of Keepers. Deweloperzy prezentują swoją grę na pierwszym trailerze, a jeśli lubicie produkcje, których motywami są magia i urocze stworki, powinniście przyjrzeć się mu bliżej.

Fantastic Haven – gra, w której ratujemy zagrożone fantastyczne stworzenia

Gracze porównują Fantastic Haven do Planet Zoo

Akcja rzuci graczy do fantastycznej krainy, której równowaga zagrożona jest przez postęp technologiczny. Wcielając się w rolę Starszych, trzeba będzie dołożyć wszelkich starań, by przywrócić należyty porządek i przypomnieć mieszkańcom kontynentu o istotnej roli magii. Zabawa polegać będzie nie tylko na ratowaniu unikalnych stworzeń, ale również na dyplomacji z mieszkańcami krainy.

Kiedy przyprowadzisz nowego podopiecznego do azylu, najpierw musisz umieścić go w strefie kwarantanny, a następnie przenieść do istniejącego biotopu lub stworzyć nowy, mając na uwadze jego potrzeby i dopasowanie lub niedopasowanie do pozostałych mieszkańców. Twoim celem jest dbanie o dobre samopoczucie wszystkich stworzeń i zaspokajanie ich potrzeb, aż będą mogły wrócić do swojego naturalnego środowiska, przyczyniając się tym samym do stopniowego odzyskiwania magii – czytamy w opisie gry na Steam.

GramTV przedstawia:

Trzon rozgrywki opiera się na prowadzeniu azylu, gdzie trafią wymagające pomocy stwory. Gracz będzie musiał zadbać o infrastrukturę obiektu oraz dobre samopoczucie wszystkich jego mieszkańców. Każde zaopiekowanie i uwolnione stworzenie pozwoli przywrócić odrobinę magii, co wzmocni równowagę świata.

Fantastic Haven powstaje z myślą o PC, a premiera gry planowana jest na drugi kwartał przyszłego roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!