Fani Marvela rozczarowani decyzją Disneya. Twierdzą, że „nie warto ryzykować”

Radosław Krajewski
2021/08/13 17:50
3
0

Disney podjął decyzję, że ich kolejne filmy na razie nie będą udostępniane na Disney+ w dniu kinowej premiery.

Debiutujący dzisiaj na dużym ekranie Free Guy to pierwsza tegoroczna premiera Disneya, którą można obejrzeć wyłącznie w kinie. Poprzednie filmy wytwórni trafiały równocześnie do kin oraz na Disney+ w Premier Access, czyli za dodatkową opłatą. System ten był krytykowany przez NATO, czyli związek właścicieli kin oraz samych widzów, którzy byli zawiedzeni niskimi wynikami finansowymi ostatnich produkcji studia. Podczas wczorajszej konferencji Disneya, oprócz opóźnienia startu platformy Disney+ w naszym kraju, zdradzono również, że Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni podąży drogą Free Guy i również film będzie można obejrzeć wyłącznie na dużym ekranie. Decyzja jednak nie przypadła do gustu niektórym fanom Marvela, którzy uważają, że „nie warto ryzykować” wycieczki do kin z powodu kolejnej fali pandemii w Stanach Zjednoczonych.Fani Marvela rozczarowani decyzją Disneya. Twierdzą, że „nie warto ryzykować”Sytuacja w USA jest daleka od optymizmu. Kraj dziennie notuje prawie 150 tysięcy nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Amerykanie w obawie o swoje zdrowie, a nawet życie, rezygnują z miejsc publicznych, w tym kin. Jeszcze na początku tego roku wiele osób wskazywało, że nie wybiorą się do kina, jeżeli sytuacja z pandemią nie będzie opanowana. Tym samym wielu potencjalnych widzów rezygnuje z seansu, czekając na lepsze czasy. Jednak obywatele Stanów Zjednoczonych byli do tej pory w lepszej sytuacji, bo mogli wykupić dostęp do filmu za pośrednictwem Disney+. W przypadku Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni nie będzie to jednak możliwe.

Po ogłoszeniu decyzji prezesa Disneya, Boba Chapeka, wiele osób wyraziło swoje niezadowolenie, że film w dzień kinowej premiery nie trafi do Disney+ Premier Access. Wielu komentujących określa się mianem fanów uniwersum Marvela, którzy nie ominęli żadnej premiery filmu studia. W swoich postach deklarują, że tym razem zrezygnują z wycieczki do kina, pomimo tego, że chcieliby wesprzeć produkcje Marvela i obejrzeć ją bezpiecznie w domu. Najciekawsze komentarze znajdziecie poniżej.

Na szczęście fani MCU nie będą musieli długo czekać na pojawienie się produkcji na Disney+. Chapek ogłosił wczoraj, że na Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni przeprowadzają eksperyment i film na platformie streamingowej pojawi się już po 45 dniach od kinowej premiery bez dodatkowych opłat. Do tej pory filmy Disneya pojawiały się w ich serwisie po około 60 dniach. Okno kinowe zostało więc skrócone i jeżeli odniesie sukces, będzie kontynuowane przy następnych produkcjach wytwórni.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Shang-Chi i legendę dziesięciu pierścieni wyreżyserował Destin Daniel Cretton, znany z Przechowalni numer 12, Szklanego zamku i Tylko sprawiedliwość. W obsadzie znaleźli się: Simu Liu, Awkwafina, Tony Leung, Michelle Yeoh, Fala Chen, Meng'er Zhang, Florian Munteanu, Ronny Chieng, Benedict Wong oraz Dallas Liu. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni zadebiutuje w kinach 3 września 2021 roku.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
3
ZubenPL
Gramowicz
14/08/2021 12:00

Ale jak to przecież śmieszni analitycy mówili że filmy zarobiły w streamingu setki milionów xDDDDD Jak zwykle potwierdza się to co mówiło wiele osób że streaming jest całkowicie nie opłacalny względem dystrybucji kinowej.

Headbangerr
Gramowicz
13/08/2021 20:47
wolff01 napisał:

Zdajecie sobie sprawę że użytkownicy Twittera to tylko % populacji i nie odzwierciedlają co sobie "fani" myślą?

Proponuję więc przeskanować każdego człowieka na planecie, żeby poznać opinię każdego fana (ok, ISS też - jak wszyscy, to wszyscy). Pozostaje tylko pytanie, kto jest fanem, a kto nie. 

Swoją drogą znawcy uważają że Shang-Chi i tak będzie klapą...

Proszę mnie teraz wyłożyć, kto to są "znawcy" i jak duży ich odsetek tak uważa, inaczej ta opinia również nie może być brana pod uwagę.

wolff01
Gramowicz
13/08/2021 20:05

Zdajecie sobie sprawę że użytkownicy Twittera to tylko % populacji i nie odzwierciedlają co sobie "fani" myślą?

Dopiero co przeżywaliśmy "dramę" związaną ze stratami kin i Scarlett Johansson, a teraz to znowuż "fanom" się nie podoba co?

Swoją drogą znawcy uważają że Shang-Chi i tak będzie klapą...
Trwa Wczytywanie