Elon Musk uważa ChatGPT za zagrożenie dla ludzkości i... chce stworzyć własne AI

Wincenty Wawrzyniak
2023/04/20 20:45
0
0

Elon Musk ma ambitne plany ocalenia ludzkości przed sztuczną inteligencją z pomocą… sztucznej inteligencji.

Nie od dziś wiadomo, że sztuczna inteligencja potrafi naprawdę sporo, a jej ogromny rozwój w ostatnich czasach dowodzi, iż AI raczej na razie nigdzie się nie wybiera. Niektórzy jednak uważają tę technologię za bardzo groźną – do tej grupy osób należy między innymi Elon Musk, według którego sztuczna inteligencja stanowi największe zagrożenie dla ludzkości i jest bardziej niebezpieczna od broni atomowej. Co więcej, jak podaje serwis Fox News, biznesmen ma w planach ocalenie naszej cywilizacji przed sztuczną inteligencją oraz dezinformacją z pomocą… sztucznej inteligencji. Tak – wiem, jak to brzmi.

Elon Musk uważa ChatGPT za zagrożenie dla ludzkości i... chce stworzyć własne AI

Elon Musk chce stworzyć własne AI – tyle że bezpieczne

Biznesmen udzielił niedawno wywiadu Tuckerowi Carlsonowi. Podczas rozmowy zdradził, iż ma w planach stworzenie własnej wersji programu ChatGPT, który nazwał TruthGPT. Jak wskazuje sama nazwa (truth – z ang. prawda), głównym zadaniem sztucznej inteligencji rozwijanej przez Muska będzie walka z dezinformacją oraz dążenie do prawdy:

Zamierzam uruchomić coś, co nazywam TruthGPT, czyli maksymalnie poszukującej prawdy AI, która stara się zrozumieć naturę wszechświata. Myślę, że może to być najlepsza droga do bezpieczeństwa – w tym sensie, że AI, które dba o zrozumienie wszechświata, raczej nie unicestwi ludzi, ponieważ jesteśmy interesującą częścią tegoż wszechświata.

GramTV przedstawia:

Warto w tym momencie zaznaczyć, że CEO Tesli sam pomógł sfinansować stworzenie ChatGPT, ale obecnie nie jest zwolennikiem kierunku, w którym podąża ta konkretna sztuczna inteligencja.

AI jest bardziej niebezpieczna niż, powiedzmy, źle zarządzany projekt samolotu lub konserwacja produkcji czy też zła produkcja samochodów – w tym sensie, że ma potencjał, jakkolwiek można uznać to prawdopodobieństwo za małe, ale nie jest ono trywialne; ma potencjał cywilizacyjnego zniszczenia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!