EA reaguje na krytykę okładki EA Sports FC 24. Problemem było zebranie licencji

Wincenty Wawrzyniak
2023/07/17 19:45
1
0

Niedawno w sieci pojawiła się okładka edycji Ultimate gry EA Sports FC 24, na którą większość graczy zareagowała dość negatywnie. EA wyjaśnia sprawę.

Jeszcze przed oficjalną prezentacją gry EA Sports FC 24 ujawniono oficjalną okładkę edycji Ultimate. Jak zapewne większość z Was pamięta, spora część społeczności graczy zareagowała na nią negatywnie, krytykując przede wszystkim wykorzystanie przez Electronic Arts własnej technologii zamiast prawdziwych zdjęć ponad 30 piłkarzy i piłkarek. Teraz, jak podaje między innymi serwis Eurogamer, korporacja postanowiła odpowiedzieć na tę krytykę.

EA reaguje na krytykę okładki EA Sports FC 24. Problemem było zebranie licencji

EA reaguje na krytykę okładki EA Sports FC 24 Ultimate

Nicholas Wlodyka, starszy wiceprezes i dyrektor generalny EA Sports FC, udzielił wywiadu dziennikarzom wspomnianego portalu i przyznał, że opracowanie takiej okładki to bardzo trudne zadanie – największym problemem okazały się bowiem prawa wizerunkowe:

Jeśli chodzi o umieszczenie na okładce 31 graczy – każdy z prawem do zatwierdzenia – którzy muszą dokładnie wynegocjować, w jaki sposób chcą pojawić się na okładce, jest to trudne do zrealizowania.

GramTV przedstawia:

EA Sports FC 24 zadebiutuje na rynku 29 września bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Posiadacze edycji Ultimate otrzymają dostęp do gry nieco wcześniej – 22 września.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
17/07/2023 20:15

Tooo może nie trzeba było pchać na okładkę 31 gęb? Tego nie da się zrobić dobrze, inaczej niż "family picture".