Dziś premiera Star Trek: Infinite – nowej strategii w popularnym uniwersum

Mikołaj Ciesielski
2023/10/12 11:15
0
0

Nowa produkcja studia Nimble Giant Entertainment pozwoli graczom stworzyć własną opowieść w świecie Star Treka.

W natłoku jesiennych premier niektórym graczom mogła umknąć informacja, że już dziś – 12 października – na rynku debiutuje Star Trek: Infinite, czyli nowa strategia osadzona w popularnym uniwersum. Zgodnie z zapowiedziami wydawana przez Paradox Interactive pozwoli fanom wspomnianej marki stworzyć własną opowieść w ich ulubionym świecie. Czego jeszcze można spodziewać się po Star Trek: Infinite?

Dziś premiera Star Trek: Infinite – nowej strategii w popularnym uniwersum

Star Trek: Infinite – nowa strategia w popularnym uniwersum debiutuje dziś na PC

Zgodnie z zapowiedziami w Star Trek: Infinite gracze będą mogli dążyć do zwycięstwa poprzez dyplomację, szpiegostwo lub wojnę. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by połączyć wszystkie taktyki. Wspomniana produkcja pozwoli bowiem wcielić się w przywódcę jednej z czterech dostępnych frakcji. Każda z nich może pochwalić się „wyjątkowym stylem rozgrywki”, ale to podejmowane przez użytkowników decyzję zadecydują o końcowym sukcesie.

W Star Trek: Infinite nie zabraknie znanych postaci. Dowodząc Zjednoczoną Federacją Planet, użytkownicy będą mogli zwerbować znanych kapitanów i oficerów takich jak Picard, Janeway, Sisko czy Data. W przypadku pozostałych frakcji również nie zabraknie popularnych bohaterów, którzy będą mogli dołączyć do kierowanej przez danego gracza załogi.

Deweloperzy podkreślają, że Star Trek: Infinite to „złożona strategia”. Produkcja opiera się bowiem na systemach znanych ze Stellaris. Całość została jednak odpowiednio dostosowana i pod pewnymi względami nieco uproszczona, by – jak zaznaczają sami twórcy – „lepiej wpasować się w świat Star Treka”.

GramTV przedstawia:

Jak wspomnieliśmy wyżej, premiera Star Trek: Infinite odbędzie się dziś o 17:00 czas polskiego. Fanów marki Star Trek z pewnością ucieszy fakt, że produkcja Nimble Giant Entertainment debiutuje na rynku w atrakcyjnej cenie. Standardowa wersja gry dostępna jest bowiem na platformie Steam za 138,99 złotych. Edycję Deluxe – zawierająca m.in. mundury załogi statku U.S.S. Cerritos i statków klasy California – wyceniono natomiast na 184,99 złotych.

Na koniec warto dodać, że Star Trek: Infinite dostępne będzie wyłącznie na komputerach osobistych. Gra dostępna będzie w polskiej wersji językowej (napisy). Na stronie produkcji na Steam znajdziecie oficjalne wymagania sprzętowe nowego dzieła studia Nimble Giant Entertainment, a także kilka dodatkowych szczegółów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!