Dziś premiera Gord. Słowiański city-builder na zwiastunie premierowym

Jakub Smolak
2023/08/17 15:45
0
0

Planujecie zagrać?

Gord to z pewnością jedna z ciekawszych tegorocznych rodzimych premier, szczególnie gdy interesujecie się strategiami. Wszystko za sprawą tak uwielbianego przez nas settingu. Mamy tutaj bowiem do czynienia z city-builderem osadzonym w słowiańskich klimatach. Gra dziś debiutuje na rynku, a my zachęcamy Was do zapoznania się z trailerem premierowym, jest mrocznie i brutalnie!

Dziś premiera Gord. Słowiański city-builder na zwiastunie premierowym

Już wkrótce gracze przekonają się, czy warto zagrać w Gord

Twórcy opisują Gord jako grę strategiczną z elementami przygodowymi, skierowaną do pojedynczego gracza. W trakcie rozgrywki będziemy kształtować i rozwijać własną słowiańską osadę. Rozpoczniemy od skromnej wioski, aby z upływem czasu przekształcić ją w potężną fortecę. Dodatkowo, odkryjemy fabularne misje, które wyrzucą nas poza mury bezpiecznego grodu.

W Gord nie zabraknie również magii i nawiązań do mitologii słowiańskiej. W zamian za oddawany bogom hołd gracz zostanie obdarzony zdolnością do rzucania zaklęć. Inkantacje mogą odwrócić losy nawet najcięższej bitwy, dlatego warto zadbać o przychylność sił wyższych. Z pomocą przyjdą nam również oswojone bestie, których gniew można skierować przeciwko nierozważnym wrogom.

Zdrowa ludność jest kluczem do przetrwania w grze Gord. Każdy aspekt życia osadników – od chorób po głód i śmierć bliskich – może wpłynąć na zdrowie psychiczne poszczególnych poddanych. Obserwuj ich – jeśli zdrowie psychiczne którejś osoby spadnie do krytycznego poziomu, przeżyje ona załamanie nerwowe, a może nawet ucieknie przed Twoimi rządami – czytamy w opisie gry na Steam.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Gord zostało stworzone z myślą o PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Wspomniana gra jest debiutancką produkcją polskiego studia Covenant, które składa się z deweloperów pracujących wcześniej nad m.in. takimi tytułami jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Two Worlds 2 czy też Frotspunk. Na czele zespołu stoi natomiast Stan Just, który współpracował wcześniej z 11 bit studios oraz CD Projekt RED.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!