Dwie wielkie gwiazdy zagrają u Christophera Nolana. Reżyser kompletuje obsadę

Radosław Krajewski
2021/11/03 11:00

Oppenheimer z pewnością będzie wielkim widowiskiem, a zapewni mu to główna obsada, która właśnie zyskała dwie kolejne gwiazdy.

Christopher Nolan powraca do pracy z obsadą pełną hollywoodzkich gwiazd. Niecały miesiąc temu ogłoszono, że popularny reżyser zaprosił do udziału w swoim nowym filmie Cilliana Murphy’ego, z którym miał okazję kilkukrotnie już współpracować. Ale na tym najwyraźniej lista jego stałych aktorów się kończy, gdyż niedługo później pojawiły się informacje, że Nolan prowadzi zaawansowane rozmowy z Emily Blunt, a teraz okazuje się, że zatrudnił do Oppenheimera również dwie inne gwiazdy. Jego następny film bez wątpienia będzie ogromnym wydarzeniem, ale już sama obsada robi wielkie wrażenie.Dwie wielkie gwiazdy zagrają u Christophera Nolana. Reżyser kompletuje obsadęPierwszą z nich jest Robert Downey Jr., który po jedenastu latach spędzonych w Marvelu zwolnił nieco na tempie pracy i od rozstania się z kinem superbohaterskim wystąpił jedynie w nieudanym Doktor Dolittle z ubiegłego roku, a obecnie pracuje nad trzecią częścią przygód Sherlocka Holmesa. Aktor potrzebuje dużych i ambitnych projektów, więc nic dziwnego, że zgodził się na udział w nowym filmie Christophera Nolana. Drugą gwiazdą jest Matt Damon, którego ostatnio mogliśmy zobaczyć w Ostatnim pojedynku u Ridleya Scotta. Niestety role aktorów nie zostały ujawnione, ale możemy spodziewać się, że nie będą to krótkie, epizodyczne występy.

Oppenheimer opowie historię słynnego fizyka Roberta Oppenheimera, który stał na czele Projektu Manhattan, przedsięwzięcia mającego na celu stworzenie pierwszej bomby atomowej. Christopher Nolan do swojego filmu zaprosił operatora Hoyte van Hoytema i kompozytora Ludwiga Goranssona, z którymi współpracował przy Tenet. Premierę wyznaczono na 21 lipca 2023 roku. Przypomnijmy, że Universal Pictures zapewnił Christopherowi Nolanowi 100-dniowe okno kinowe, w którym produkcja nie będzie mogła zadebiutować na VOD i nośnikach fizycznych.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!