Drugi sezon Rodu smoka z ważną zmianą. Fani Gry o Tron będą zadowoleni

Radosław Krajewski
2022/09/27 15:00
2
0

Showrunner serialu ujawnił, że widzowie mogą liczyć na pewne zmiany w narracji historii w drugim sezonie.

Najnowszy szósty odcinek Rodu smoka był jednym z najważniejszych epizodów pierwszego sezonu. Widzowie otrzymali dziesięcioletni przeskok, w którym wiele zmieniło się w rodzie Targaryen’ów. Pojawiły się nowe dzieci, król Viserys powoli dobiega do końca swojego panowania, a Rhaenyrę i Alicent Hightower grają inne aktorki. Dla Rodu smoka nie był to pierwszy raz i już we wcześniejszych odcinkach twórcy zafundowali fanom mniejsze i większe przeskoki czasowe. Według showrunnera Ryan Condal w drugim sezonie to się zmieni.

Drugi sezon Rodu smoka z ważną zmianą. Fani Gry o Tron będą zadowoleni

Drugi sezon Rodu smoka z narracją zgodną z Grą o Tron

Condal zapowiedział, że drugi sezon będzie bardziej spójny narracyjnie i widzowie nie będą doświadczać kilkuletnich przeskoków czasowych. Oznacza to, że twórcy nie będą potrzebowali szukać kolejnych aktorów, którzy zagrają starsze wersje obecnych postaci. Showrunner przyznał, że historia będzie zgodna z rytmem oryginalnego serialu Gra o Tron.

GramTV przedstawia:

W obsadzie znaleźli się: Paddy Considine (król Viserys), Matt Smith (Daemona Targaryena, brat króla Viserysa), Emma D’Arcy (Rhaenyrę Targaryen, córka Viserysa), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans (Otto Hightower) i Steve Toussaint (Lord Corlys Velaryon).

Pierwszy odcinek Gry o Tron: Ród smoka zadebiutował na HBO Max 22 sierpnia. Sezon liczy dziesięć odcinków.

Komentarze
2
ZubenPL
Gramowicz
27/09/2022 18:31

Przecież to oczywiste że tak będzie że względu na fabułę jaką serial adaptuje dalej już nie może być większych przeskoków niż kilka tygodni. Szczególnie że chcą jakąś 5 sezonów tu zrobić z historii która na góra 3.  

wolff01
Gramowicz
27/09/2022 17:44

"Showrunner przyznał, że historia będzie zgodna z rytmem oryginalnego serialu Gra o Tron."

Aha, czyli aktorki takie ja ta co grała Arię dalej będą sztucznie "odmładzane" z racji ich dorastania :P?