Główna kampania fabularna Dragon's Dogma 2 ma mniej więcej taką samą długość jak pierwsza część

Wincenty Wawrzyniak
2024/03/07 15:30
0
0

Poznaliśmy długość głównej kampanii fabularnej gry Dragon's Dogma 2 – potrwa mniej więcej tyle, ile kampania pierwszej części.

Już za nieco ponad dwa tygodnie na rynku zadebiutuje wyczekiwana gra Dragon’s Dogma 2, czyli pełnoprawna kontynuacja kultowego RPG-a z 2012 roku od firmy Capcom. Wiemy już, że druga odsłona zaoferuje aż czterokrotnie większą mapę świata od oryginału. Pozostaje jednak pytanie: czy przełoży się to na dłuższy czas gry?

Główna kampania fabularna Dragon's Dogma 2 ma mniej więcej taką samą długość jak pierwsza część

Dragon’s Dogma 2 – długość kampanii fabularnej

Okazuje się, że niekoniecznie. W niedawnej rozmowie z redakcją serwisu Game Informer (podajemy za GamingBolt) reżyser gry, Hideaki Itsuno, ujawnił, iż jeżeli zamierzamy skupić się wyłącznie na misjach z głównej kampanii fabularnej, wówczas jej przejście zajmie nam mniej więcej tyle samo, ile zajęłoby nam przejście głównej kampanii fabularnej pierwszego Dragon’s Dogma. To oznacza, że mamy tutaj do czynienia z trwającą około 40 godzin historią.

Dla graczy, którzy skupiają się tylko na rzeczach [aby] przejść [kampanię gry], sam czas gry nie powinien zmienić się tak dramatycznie w porównaniu z pierwszą grą.

Z drugiej strony, jeśli zdecydujemy się na sprawdzenie opcjonalnej zawartości, przejście gry może nam zająć znacznie więcej czasu:

Dla ludzi, którzy chcą zrobić wszystko, którzy widzą wiele rzeczy i mówią: "o, chcę zrobić tę rzecz, o, to wygląda interesująco", cóż, włożyliśmy wiele wysiłku w dodanie jak największej liczby elementów. Jest wiele rzeczy, które mogą przyciągnąć uwagę graczy, a dla tych osób czas gry prawdopodobnie znacznie się wydłuży.

GramTV przedstawia:

Warto bowiem zaznaczyć, że Dragon’s Dogma 2 ma zaoferować „sporo” zawartości pobocznej, którą gracze będą musieli spróbować znaleźć. Jak zdradził Itsuno, deweloperzy przygotowali wiele rzeczy, które niekoniecznie muszą zostać znalezione przez graczy, ale gdy już to się stanie, społeczność będzie „niesamowicie poruszona”. Twórcy określają to żartobliwie „ekstrawaganckim marnotrawstwem”:

Zrobiliśmy wiele rzeczy, które gracze niekoniecznie muszą znaleźć, ale będą niesamowicie poruszeni, jeśli je znajdą. Jeśli istnieją części gry, których nie musisz odkrywać, możesz je pokonać bez ich znajdowania. (...) Jest sporo rzeczy, których nie będziesz w stanie zdobyć, chyba że sam się tam udasz.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Dragon’s Dogma II ma zadebiutować na rynku 22 marca bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!