Dokument Power On: The Story of Xbox otrzymał prestiżową nagrodę Daytime Emmy

Mikołaj Ciesielski
2022/06/20 12:00
0
0

Serial dokumentalny Microsoftu został doceniony za „wybitny montaż”.

Dokument Power On: The Story of Xbox otrzymał prestiżową nagrodę Daytime Emmy

W zeszłym roku Microsoft świętował 20-lecie marki Xbox. Z tej okazji przygotowano 6-odcinkowy serial dokumentalny przedstawiający historię powstawania poszczególnych konsol giganta z Redmond. Okazuje się, że dzieło amerykańskiej firmy doczekało się prestiżowego wyróżnienia. Dokument Power On: The Story of Xbox otrzymał bowiem nagrodę Daytime Emmy za wybitny montaż wśród produkcji kręconych jedną kamerą.

Gala wręczenia nagród odbędzie się już 24 czerwca, czyli w najbliższy piątek. Warto również dodać, że dokument Microsoftu walczył o nagrodę z trzema produkcjami Netflixa zatytułowanymi „Kociarze”, „Miasto pingwinów” oraz „Smaczne, świeże i smażone. Ostatecznie jednak to serial prezentujący historię konsol Xbox okazał się najlepszym dziełem we wspomnianej kategorii.

Jak napisaliśmy wyżej, dokument Power On: The Story of Xbox składa się z sześciu około 40-minutowych odcinków. Całość można obejrzeć za darmo na oficjalnym koncie marki Xbox na YouTube. Za sprawą dokumentu możemy zobaczyć m.in. różnego rodzaju archiwalne materiały, a także wysłuchać interesujących wypowiedzi inżynierów i programistów. Należy także zaznaczyć, że produkcja dostępna jest również w polskiej wersji językowej (napisy).

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!