Dlaczego Xbox nie otrzymał wielu gier w 2022 roku? Phil Spencer zapowiada mocny zestaw na przyszły rok

Radosław Krajewski
2022/09/19 11:50

Posiadacze Xboksów nie muszą się martwić brakiem gier w 2023 roku.

Na palcach jednej ręki możemy wyliczyć tegoroczne gry od studiów deweloperskich Microsoftu, które zadebiutowały jako konsolowe exclusive’y na Xboksach. Jednym z najmocniejszych tytułów 2022 roku miał być Starfield od Bethesdy, który został przełożony na przyszły rok. Spowodowało to, że posiadacze Xboksów muszą obejść się smakiem i z nadzieją patrzeć na 2023 roku. Phil Spencer w najnowszym wywiadzie dla magazynu Famitsu ma jednak dobrą wiadomość. Ogłoszone wcześniej produkcje nadal są rozwijane i przyszły rok zapowiada się rewelacyjnie dla marki Xbox.

Dlaczego Xbox nie otrzymał wielu gier w 2022 roku? Phil Spencer zapowiada mocny zestaw na przyszły rok

Phil Spencer o braku gier na Xboxa w 2022 roku

Jeśli chodzi o zespoły first-party, uważamy, że wykonują świetną robotę. Jednak ze względu na rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa nastąpiły pewne opóźnienia w produkcji gier i od jakiegoś czasu nie byliśmy w stanie wydać wielu szykowanych produkcji. Oczekujcie silnego zestawu w 2023 r. i kolejnych latach, w tym różnorodności gatunków.

GramTV przedstawia:

Dodatkowo Phil Spencer odpowiedział znaczącym „Tak!!!”, na pytanie dziennikarza, czy w 2023 roku na Xboksie pojawi się wiele oczekiwanych tytułów first-party. Gracze będą mogli więc oczekiwać wspomnianego Starfielda, ale również Forzę Motorsport, Hellbalde 2, Redfall, czy Minecraft Legends, a Microsoft ma również w zanadrzu Avowed, Perfect Dark, czy State of Decay 3. Gdy wszystkie te gry pojawią się na rynku, posiadacze Xboksów nie będą mogli narzekać na brak gier na konsolach Zielonych.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!