Dla tych aktorów chodzimy do kina. Pierwsze miejsce nie zaskakuje

Radosław Krajewski
2023/04/24 12:30
2
0

Patrząc po wynikach finansowych filmów z ostatnich miesięcy, ten aktor cieszy się największą popularnością wśród widzów.

Firma analityczna National Research Group zleciła przeprowadzenie badania, prosząc konsumentów o wypełnienie ankiet, wypisując maksymalnie pięciu aktorów i aktorek, dla których wybraliby się do kina. Dla wytwórni jest to kluczowa kwestia przy obsadzaniu popularnych gwiazd w swoich największych i najdroższych filmach. Teraz poznaliśmy wyniki za sprawą listy dwudziestu aktorów, którzy cieszą się największym uznaniem wśród widzów.

Dla tych aktorów chodzimy do kina. Pierwsze miejsce nie zaskakuje

Obecnie istnieje przeświadczenie, że wielkich filmowych gwiazd już nie ma i widzowie częściej chodzą na filmy znanych marek, niż na produkcje z konkretnymi aktorami. Dlatego też najlepiej zarabiające filmy to produkcje superbohaterskie lub wielkie blockbustery pokroju Avatara, w której to drugiej części nie uświadczymy żadnego nazwiska, które rozpalałoby miliony widzów na całym świecie.

Jest jednak jedna gwiazda, która szczególnie przyciąga do kina. Mowa o Tomie Cruisie, który wygrał poniższy ranking. Aktor wciela się w rolę Ethana Hunta, którego kolejne przygody w serii Mission: Impossible przynoszą coraz większe wpływy z kin. Status największej gwiazdy Cruise odzyskał w ubiegłym roku, gdy mogliśmy oglądać go w Top Gun: Maverick, czyli w drugim najbardziej dochodowym filmie 2022 roku. Produkcja stała się prawdziwym fenomenem, przywracając kina do łask po pandemicznym okresie.

GramTV przedstawia:

Na drugim miejscu zaskakująco znalazł się Dwayne Johnson. Chociaż aktor wciąż jest niezwykle popularny i często obsadzany w najróżniejszych blockbusterach, to filmy z jego udziałem już jakiś czas temu przestały przynosić ogromne pieniądze. Najlepszym tego dowodem jest Black Adam, który zarobił w kinach na całym świecie zaledwie 393 mln dolarów.

Podium zamyka Tom Hanks, którego w ostatnich latach częściej oglądamy w filmach przeznaczonych na streaming, niż w kinie. Aktor zagrał w ubiegłym latach w Nowinach ze świata, Misji Greyhound, Finchu i Pinokiu. Na dużym ekranie mogliśmy Hanksa oglądać w Elvisie oraz Mężczyźnie imieniem Otto. Obie produkcje stały się kinowymi hitami, co jedynie potwierdza wysoki status Toma Hanksa.

Lista dwudziestu aktorów, dla których widzowie najchętniej wybierają się do kina:

 1. Tom Cruise
 2. Dwayne Johnson
 3. Tom Hanks
 4. Brad Pitt
 5. Denzel Washington
 6. Julia Roberts
 7. Will Smith
 8. Leonardo DiCaprio
 9. Johnny Depp
 10. Kevin Hart
 11. Keanu Reeves
 12. Sandra Bullock
 13. Ryan Reynolds
 14. Adam Sandler
 15. Harrison Ford
 16. George Clooney
 17. Robert Downey, Jr.
 18. Angelina Jolie
 19. Morgan Freeman
 20. Chris Hemsworth

Lista aktorów przed czterdziestką, dla których widzowie najchętniej wybierają się do kina:

 1. Chris Hemsworth
 2. Jennifer Lawrence
 3. Tom Holland
 4. Michael B. Jordan
 5. Zendaya
 6. Scarlett Johansson
 7. Jenna Ortega
 8. Margot Robbie
 9. Henry Cavill
 10. Emma Watson
 11. Gal Gadot
 12. Timothée Chalamet
Komentarze
2
Silverburg
Gramowicz
24/04/2023 13:15

"Dwayne Johnson" - czy my dzisiaj mamy prima aprilis?

dariuszp
Gramowicz
24/04/2023 12:58

Jajko czy kura?

Ja nie chodzę na filmy z Cruisem z uwagi na Cruisa. Chodzę bo to dobre filmy.

Za to nie chodzę na filmy z Johnsonem z uwagi na Johnsona bo jego filmy zą na ogół złe i kiepski z niego aktor.

I w zasadzie tak jest ze wszystkimi na tej liście. Nigdy nie wybieram filmu dla samego aktora. Wybieram go z uwagi na tematykę. Np. uwielbiam filmy SF i chodze na nie częściej niż na wszystko inne.

Dodatkowo lista jest trochę lewa bo prawda jest taka że aktorzy ze szczytu listy to gwiazdy zatrudniane przy największych produkcjach więc to jasne że mają więcej widzów.