Disciples Liberation z gameplay trailerem. Otwarta krytyka fanów marki

LM
2021/06/12 13:10
4
0

Zbyt daleko upadło jabłko od jabłoni? Kalypso pokazało rozgrywkę w Disciples Liberation, a fani wspominają poprzednie odsłony serii.

Disciples Liberation z gameplay trailerem. Otwarta krytyka fanów marki

Podczas wczorajszego IGN Expo 2021 firma Kalypso zaprezentowała oficjalny zwiastun z fragmentami rozgrywki dla zapowiedzianego niedawno Disciples Liberation. Już na wstępie trzeba przyznać, że ten furory nie zrobił, a szczerze mówiąc trudno było w pierwszej chwili w ogóle rozpoznać, że mamy do czynienia z kolejną odsłoną serii Disciples. Wygląda na to, że Disciples Liberation zaoferuje zabawę w czasie rzeczywistym z walką rozgrywaną w turach i chociaż trudno ocenić potencjał gry po krótkim zwiastunie, to fani nie są zadowoleni. Pod materiałem pojawiło się sporo komentarzy, które wspominają Disciples 2 oraz wskazują, że zaprezentowane tu Liberation jest bardzo daleko od korzeni marki.

Wracając do samego zwiastuna, to twórcy skupiają naszą uwagę na mnogości misji i obszernej zawartości tytułu, a fani sugerują, że warto byłoby odciąć się od marki Disciples. Jednocześnie całość raczej nie zachwyca oprawą wizualną. Co z tego będzie? Trudno orzec, ale negatywny odbiór materiału może skłonić wydawcę do opóźnienia premiery tytułu i wprowadzenia w grze dodatkowych usprawnień.

GramTV przedstawia:

Disciples Liberation zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series. Przedsprzedaż gry na Steam kończy się 8 października, więc prawdopodobnie tego dnia nowe Disciples ukaże się na rynku.

Komentarze
4
wolff01
Gramowicz
13/06/2021 00:34

Historia zna takie przypadki.

Ale fakt, niestety Disciples 3 poszło w złym kierunku, a widocznie studio które obecnie zajęło się marka myśli ze to dobry kierunek.

Tylko kto poza starymi fanami wogóle zainteresuje się ta gra?

Fun_g_1_2_3
Gramowicz
12/06/2021 15:32

Wojna Krwi + Kings Bounty = Disciples Liberation

Byłoby może pięknie gdyby nie reklamowali tego czegoś jako kolejną część z serii. Nie przypominam sobie, aby jakakolwiek normalna firma zrobiła taki ruch. Taki Champions of Anteria miał być kolejną częścią The Settlers, ale zrobili z tego osobną grę. Nawet Darksiders Genesis nie było określane jako kolejna część, a osobna gra w uniwersum.

kindziukxxx
Gramowicz
12/06/2021 15:14

Hmm, już 3 mimo iż była bliżej Disciples przez swoje zmiany straciła na grywalnośći. Poczekamy zobaczymy

MisticGohan_MODED
Gramowicz
12/06/2021 14:41

Rozumiem wk.... fanów. Nie dość że wygląda jak gra mobilna to jeszcze z serią Disciples nie ma kompletnie nic wspólnego :P