Disciples: Liberation na premierowym zwiastunie. Gra zbiera dobre opinie

Wincenty Wawrzyniak
2021/10/24 12:30
7
0

W czwartek na rynku zadebiutowała gra Disciples: Liberation – z tej okazji w sieci opublikowano premierowy zwiastun. Produkcja może też pochwalić się dobrymi ocenami.

W miniony czwartek – 21 października 2021 roku – na rynku zadebiutowała gra Disciples: Liberation. To czwarta odsłona kultowej serii turowych strategii z elementami RPG zapoczątkowanej jeszcze w 1999 roku. Za produkcję odpowiada zespół Frima Studio, zaś wydaniem zajęła się firma Kalypso Media. Deweloperzy udostępnili z okazji debiutu zwiastun, który pozwala przyjrzeć się mrocznej krainie Nevendaar.

Warto też zaznaczyć, że Disciples: Liberation zbiera bardzo pozytywne opinie na platformie Steam. Cieszy się też całkiem sporym zainteresowaniem – w najlepszym momencie w tytule bawiło się ponad 2 tysiące użytkowników. Nie jest to może popularność na miarę największych tytułów, ale musimy pamiętać, iż mamy tutaj do czynienia z bardzo starym cyklem, który został już nieco zapomniany – razem z dość nietypowym miksem gatunków. Na koniec przypomnijmy, że Disciples: Liberation jest dostępne na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

GramTV przedstawia:

Komentarze
7
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
25/10/2021 00:25
JakiśNick napisał:

Ale Wiedźmińskie Opowieści to Ty szanuj. Bardzo dobra gra w uniwersum!

Fun_g_1_2_3 napisał:

Disciples Liberation z serią Disciples ma tyle wspólnego co Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści z serią Wiedźmin.

Szanuję każdy eksperyment, który nie jest wydawany po kilku latach jako kontynuacja serii. Wojna Krwi została wydana jako osobna gra i nikt nie miał z tym żadnego problemu.

W serii Disciples zawsze byliśmy pionkami na boskiej szachownicy. W Liberation jesteśmy wyzwolicielem z możliwością wyboru, a nawet mieszania w wydarzeniach. To trochę tak jakby CPR po 10 latach wydał The Witcher: Conquers czyli "kontynuację" serii jako RTS i wywrócił świat Wiedźmina do góry nogami, w którym wiedźmini są produkowani masowo i stanowią zagrożenie dla innych ras, które zawarły przymierze z wszelkimi potworami w celu wyniszczenia tych mutantów.

Gra może i okaże się dobra, ale każdy kto grał i kochał poprzednie części powie to samo - NIE TEGO CHCIAŁEM!

JakiśNick
Gramowicz
24/10/2021 21:13
Gumiaczek napisał:

A tak narzekano że to już nie to samo co kiedyś. Chociaż z drugiej strony gra ma trochę ponad 200 opinii na steamie. Więc gra się chyba nie cieszy zbytnią popularnością. 

Ponad 260 opinii 3 dni po premierze to bardzo dużo. To jest poziom gier AAA.

JakiśNick
Gramowicz
24/10/2021 21:12
Fun_g_1_2_3 napisał:

Disciples Liberation z serią Disciples ma tyle wspólnego co Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści z serią Wiedźmin.

Pograłem w demo przez 74 minuty i skasowałem. Jedna wielka nuda. Biegamy od walki do walki i jakoś szczególnie nie trzeba się wysilać z myśleniem.

Ale Wiedźmińskie Opowieści to Ty szanuj. Bardzo dobra gra w uniwersum!
Trwa Wczytywanie