Ciekawe statystyki z Diablo III i II: Resurrected z okazji 25. rocznicy serii

Maria Wawrzyniak
2022/01/06 16:30

Z okazji 25. rocznicy serii Diablo deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment postanowili zdradzić kilka ciekawych informacji na temat ostatnich produkcji z cyku.

Oprócz powrotu do Tristram w ramach popularnego wydarzenia w Diablo III deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment postanowili z okazji 25. rocznicy serii Diablo udostępnić kilka ciekawych statystyk. Te tyczą się nie tylko wspomnianej trójki, ale także gry Diablo II: Resurrected. Tym sposobem dowiedzieliśmy się, że w obu tych produkcjach społeczność spędziła już prawie 7,4 miliarda godzin, czyli dokładnie 844 181 lat.

Wczytywanie ramki mediów.

Warto jednak zaznaczyć, że uwzględniono tutaj wyłącznie pecetową wersję Diablo III. W samym remasterze dwójki gracze stworzyli już ponad 2,1 miliarda gier, gdzie pokonali niemalże 1,5 miliarda bossów, ale zarazem stracili życie ponad 437 milionów razy. Również w remasterze stworzono już prawie 20 milionów postaci i zebrano aż 43,5 biliona sztuk złota. Trzeba przyznać, że społeczność jest całkiem bogata.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Diablo II: Resurrected zadebiutowało 23 września ubiegłego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Jaką klasą postaci grasz w Diablo IV?

Komentarze
2
Wlodi89LCT
Gramowicz
07/01/2022 07:45

Mogliby też podać ile kopii gry zwrócono... 

Gregario
Gramowicz
07/01/2022 04:08

Takie ciekawostki nie są złe, chociaż jest ich zdecydowanie za mało. Blizzard mógł się mocniej wysilić i podać trochę bardziej rozbudowane statystyki np. najchętniej wybieraną klasę postaci, najpopularniejsze umiejętności i jeszcze wiele innych naj-. Z D2R i D3 można wiele tego typu rzeczy wyciągnąć.