Destiny 2: Ostateczny kształt z datą premiery. Ostatni dodatek w szczegółach

Mikołaj Ciesielski
2023/08/23 15:00
0
0

W Destiny 2 ruszył też Sezon Czarnoksięstwa.

Zgodnie z zapowiedziami wczoraj odbyło się specjalne wydarzenie Destiny 2 Showcase, w którego trakcie studio Bungie podzieliło się szczegółami na temat nowego dodatku oraz Sezonu Czarnoksięstwa. Deweloperzy nie tylko omówili nadchodzące atrakcje, ale również ujawnili dokładną datę premiery rozszerzenia „Ostateczny kształ”, które będzie ostatnim DLC do Destiny 2. Gracze mieli także zobaczyć nowe materiały promocyjny.

Destiny 2: Ostateczny kształt z datą premiery. Ostatni dodatek w szczegółach

Bungie ujawniło datę premiery Destiny 2: Ostateczny Kształt. Studio przedstawia ostatnie rozszerzenie

Zgodnie z zapowiedziami Destiny 2: Ostateczny kształt zadebiutuje na rynku 27 lutego 2024 roku, a zainteresowani mogą już składać zamówienia przedpremierowe. Bungie poinformowało, że oprócz wersji standardowej gracze będą mogli sięgnąć również po wydanie zawierające przepustkę roczną oraz po edycję kolekcjonerską, która będzie zawierać m.in. replikę oryginalnej Wieży z Destiny z dźwiękami i światełkami LED oraz figurki mentorów ze Straży Przedniej.

Bungie ujawniło datę premiery Destiny 2: Ostateczny Kształt. Studio przedstawia ostatnie rozszerzenie, Destiny 2: Ostateczny kształt z datą premiery. Ostatni dodatek w szczegółach

W trakcie kampanii Ostatecznego kształtu Strażnicy odkryją tajemnicze miejsce – znajdujące się wewnątrz Wędrowca Blade serce. W tym ukształtowanym przez Świadka miejscu, na które wpływ miały także historia oraz przygody samych Strażników, znajdziemy pełne nostalgii odniesienia do całej historii przedstawionej w sadze o Świetle i Ciemności, w tym także wersję oryginalnej Wieży z Destiny. Jako pierwsze liniowe miejsce docelowe w historii Destiny Blade serce będzie się stopniowo rozwijać.

W Destiny 2: Ostateczny kształt wprowadzone zostaną także nowe umiejętności ofensywne. Gracze mogą liczyć na trzy nowe superzdolności – próżniowe dla Tytanów, słoneczne dla Czarowników oraz elektryczne dla Łowców. Nie zabraknie też nowości w arsenale. Dodatek wprowadzi bowiem nową podkategorię broni z rakietowym pistoletem z rodziny broni bocznej, a także nowy karabin automatyczny o wspierającej konstrukcji, który będzie leczyć sojuszników w trakcie zadawania obrażeń.

Dodatkowo wraz z premierą Destiny 2: Ostateczny kształt do gry powrócą klasyczne bronie z pierwszej części. Nowy oręż przyda się w trakcie walki z nowym rodzajem wrogów. Gracze zmierzą się bowiem z pogromcami, którzy będą mogli używać przeciwko użytkownikom mocy stazy i pasma, wprowadzając element kontroli na polu bitwy.

W najbliższym czasie gracze Destiny 2 mogą również liczyć na nowe funkcje. Bungie zapowiedziało usprawniony system mocy, który ułatwi graczom na różnych poziomach wspólny udział w aktywnościach. Już w listopadzie pojawi się też wyszukiwarka drużyny ogniowej, która ułatwi znalezienie innych Strażników do wspólnej gry. Deweloperzy pracują też nad aktualizacją trybu PvP, nowym wariantem zabawy opartym na reliktach oraz nowym modyfikatorem szachowym.

Bungie zapowiedziało także Epizody – nowy format zawartości, który zadebiutuje w marcu 2024 roku zaraz po premierze Destiny 2: Ostateczny kształt. Zgodnie z przekazanymi informacjami wspomniane Epizody zastąpią obecny podział na sezony i będą stanowić „zupełnie nowe podejście do opowiadania historii”. W przyszłym roku ukażą się trzy: Echa, Widmo i Herezja. Każdy z nich ma być niezależną historią przedstawioną w trzech aktach, która zgłębi następstwa i skutki wydarzeń z zakończenia sagi o Świetle i Ciemności.

Sezon Czarnoksięstwa w Destiny 2. Bungie prezentuje zwiastun i dzieli się szczegółami

Wczoraj – 22 sierpnia – w Destiny 2 ruszył również Sezon Czarnoksięstwa. W jego trakcie gracze będą kontynuować pościg za Świadkiem, a na swojej drodze spotkają dawnych sojuszników oraz wrogów. Użytkownicy będą mogli również pójść na układ z duchem Savathûn Immaru i pomóc Królową-Wiedźmę oraz pokonać jej siostrę Xivu Arath. W zamian Savathûn zdradzi Strażnikom, jak otworzyć portal do Wędrowca, w którego wnętrzu Świadek przygotowuje się do ostatecznego kształtu.

GramTV przedstawia:

Gracze opanują także magię Roju i pomogą Eris Morn przygotować się do ostatecznej walki z boginią wojny. Kluczem do Sezonu Czarnoksięstwa jest natomiast Talia Szeptów, czyli nowa metoda progresji, która zapewnia nowe sposoby personalizacji zestawów wyposażenia i mocy. Za udział w aktywnościach sezonowych użytkownicy będą otrzymywać karty, które będzie można wykorzystać do stworzenia spersonalizowanej talii pełnej wzmocnień icech do wykorzystania w określonych aktywnościach.

Sezon Czarnoksięstwa w Destiny 2. Bungie prezentuje zwiastun i dzieli się szczegółami, Destiny 2: Ostateczny kształt z datą premiery. Ostatni dodatek w szczegółach

W ramach Sezonu Czarnoksięstwa twórcy Destiny 2 przygotowali również kilka nowych funkcji, które mają na celu poprawę wrażeń graczy w całej grze. Jedną z nich są Refleksje na Osi czasu – krótkie, grywalne misje oferujące wprowadzenia do fabuły oraz podsumowania najważniejszych wydarzeń w Destiny 2. Dla części użytkowników będzie to świetny sposób na nadrobienie zaległości, a dla wiernych fanów szansa na ponownie przeżycie najbardziej istotnych momentów.

Wraz z premierą Sezonu Czarnoksięstwa dostępna będą trzy Refleksje na Osi czasu. Gracze mogą wziąć udział w takich misjach jak: ostateczne starcie Cayde’a-6 ze Wzgardzonymi z dodatku Destiny 2: Porzuceni, debiut stazy z dodatku Destiny 2: Poza Światłem oraz pojawienie się Świetlistego Roju z dodatku Destiny 2: Królowa-Wiedźma. Wymienione misje dostępne są bezpłatnie dla wszystkich użytkowników.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!