Dead Island 2 z istotną zmianą w systemie rozwoju postaci. Mamy szczegóły

Wincenty Wawrzyniak
2023/01/30 22:00

Twórcy gry postanowili ujawnić konkretne informacje na temat nowego systemu kart, który zastąpi w grze tradycyjne drzewko rozwoju postaci.

Przedstawiciele studia Dambuster udzielili kilka dni temu nietypowego wywiadu redakcji portalu Game Informer – zainteresowani mogą znaleźć materiał wideo pod tym adresem. My natomiast zamieszczamy poniżej informacje, jakie ujawniono na temat nowego systemu rozwoju w postaci kart w grze Dead Island 2.

Szczegóły na temat systemu rozwoju w postaci kart w grze Dead Island 2

Podczas rozmowy deweloperzy poinformowali, że w grze Dead Island 2 nie znajdziemy tradycyjnego drzewka rozwoju – zamiast tego gracze będą zbierać specjalne karty z umiejętnościami.

Nie oznacza to jednak nieograniczonego dostępu do kart; w jednym momencie w wyposażeniu będziemy mogli mieć tylko kilka z nich, przez co priorytetem dla gracza powinno być odpowiednie dopasowanie ich pod konkretne sytuacje. Jak stwierdził jeden z deweloperów: czasem może się to opłacić, a czasem skończyć prawdziwą tragedią.

GramTV przedstawia:

Zaznaczono jednak, że nie jest to element, którego mogą obawiać się osoby nieprzepadające za grami karcianymi. W Dead Island 2 nie znajdziemy żadnej karcianki czy też typowych dla tego gatunku elementów – talia kart będzie po prostu czymś w rodzaju sposobu na zobrazowanie umiejętności bohatera.

Deweloperzy nie kryją dumy z tego systemu; ich zdaniem jest to jedna z najbardziej emocjonujących nowości w grze. Dodając do tego wszystkiego fakt, iż karty mają być różnorodne, a staranne zarządzanie nimi zapewni graczowi nie tylko liczne urozmaicenia rozgrywki, ale także postawi na jego drodze kilka interesujących niespodzianek.

Przypomnijmy na sam koniec, że Dead Island 2 ma zadebiutować 28 kwietnia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!