Daredevil: The Man Without Fear wyciekło do sieci. Skasowana gra Marvela

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/03 17:00
0
0

Wyciekł nie tylko gameplay, ale nawet w pełni funkcjonalny prototyp.

Jak podaje między innymi serwis Video Games Chronicle, do sieci wyciekło sporo materiałów ze skasowanej gry Daredevil: The Man Without Fear, która była tworzona z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox i PlayStation 2. Dlaczego skasowanej? Zaraz do tego przejdziemy.

Daredevil: The Man Without Fear wyciekło do sieci. Skasowana gra Marvela

Do sieci wyciekła skasowana gra Daredevil

Zacznijmy przede wszystkim od tego, że do sieci wyciekły nie tylko liczne materiały z rozgrywki (jeden z nich znajdziecie poniżej), ale również w pełni funkcjonalny prototyp, który każdy zainteresowany może pobrać ze strony Hidden Palace (korzystając np. z emulatora PS2 na PC).

Według podanych tam informacji Daredevil: The Man Without Fear miało opowiedzieć oryginalną historię, w której śmierć Kingpina wywołała wojnę gangów próbujących przejąć kontrolę nad miastem. Gracze natomiast wcielają się w tytułowego superbohatera, którego zadaniem jest dzielnie walczyć z członkami tychże gangów, aby przywrócić spokój i harmonię. Rozgrywka miała polegać na używaniu tak zwanej techniki Shadow World pozwalającej wykrywać źródła ciepła.

GramTV przedstawia:

Jak więc doszło w ogóle do skasowania projektu? Za grę odpowiadało amerykańskie studio 5000ft, które w swoim portfoliio posiada m.in. dwie części serii Army Men. Do premiery Daredevil: The Man Without Fear nie doszło, ponieważ PlayStation oraz Marvel miały zupełnie inną wizję. Podczas gdy japońska korporacja chciała trzecioosobowej bijatyki z mechanikami grindowania w stylu gier Tony Hawk, Marvel musiał myśleć inaczej, ponieważ nigdy nie wyraził zgody na wypuszczenie gry w świat. Ostatecznie wydano zupełnie inną grę z Daredevilem, tyle że wyłącznie na Game Boy Advance.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!