Czym zachwyca Cassette Beasts? Gra cieszy się popularnością i szaleje na Steam

Jakub Smolak
2023/05/03 18:35
0
0

Tytuł może przywodzić na myśl Pokemony, a znajdziecie go również w bibliotece usługi Game Pass.

Cassette Beasts to propozycja od niezależnej ekipy z Bytten Studio. Gra zadebiutowała na PC 26 kwietnia i spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Cóż takiego zachwyciło odbiorców?

Czym zachwyca Cassette Beasts? Gra cieszy się popularnością i szaleje na Steam

Cassette Beasts jest dostępne w Game Passie

W opisie gry możemy przeczytać – Zbieraj niesamowite potwory i przybieraj ich postać w turowych walkach w otwartym świecie gry RPG. Taki opis sprawia, że wielu osobom od razu przyjdą na myśl porównania do serii Pokemon. Cassette Beasts oferuje jednak nieco inny model zabawy, a główną atrakcją są nie tylko walki, ale możliwość skrzyżowania dowolnych dwóch potworów, dzięki czemu otrzymamy nowe, jeszcze potężniejsze formy. Twórcy hucznie zapowiadają, że istnieje aż 14 000 różnych kombinacji.

„Witaj na New Wirral, odległej wyspie zamieszkałej przez niezwykłe istoty ze snów, zmory z koszmarów i grupę śmiałków, którzy za pomocą kaset magnetofonowych zmieniają postać, by stawać do walki. Aby znaleźć drogę do domu, musisz zbadać każdy zakątek wyspy i nagrywać na kasety potwory, by zdobywać ich umiejętności!” – czytamy w opisie gry na Steam.

Cassette Beasts jest dostępne w Game Passie, Czym zachwyca Cassette Beasts? Gra cieszy się popularnością i szaleje na Steam

GramTV przedstawia:

Wyłącznie na Steam Cassette Beasts doczekało się już prawie 1000 recenzji, a miażdżąca większość z nich, bo aż 96%, to pozytywne opinie. Gracze chwalą ciekawe pomysły i mechaniki, które sprawiają, że rozgrywka jest uzależniająca. Wielu osobom podoba się również oryginalny, pikselowy styl graficzny. W kilku komentarzach na Steam możemy przeczytać, że to najlepsza gra o łapaniu potworków w historii.

Na koniec przypomnijmy, że Cassette Beasts obecnie jest dostępne na PC i znajdziecie ją w bibliotece usługi Game Pass. Już 25 maja grono odbiorców poszerzy się o posiadaczy konsol Xbox One, Xbox Series S/X oraz Nintendo Switch.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!