Czerwona nota nowym fenomenem Netflixa. Film zaliczył pierwszy rekord

Radosław Krajewski
2021/11/15 11:06
0
0

Zapomnijcie o Squid Game, bo pojawił się nowy król platformy Netflix.

Dla Netflixa Czerwona nota była jednym z najważniejszych filmów bieżącego roku. Produkcja pierwotnie miała zadebiutować w kinach, ale ostatecznie to platforma zyskała prawa do dystrybucji kosztującego 200 milionów dolarów obrazu. Film jest najdroższym tytułem, jaki kiedykolwiek wyprodukował Netflix, więc żeby zrekompensować ogromny budżet, liczba wyświetleń Czerwonej noty musiała być równie wysoka. Zaledwie dwa dni po premierze gwiazdy widowiska, czyli Ryan Reynolds, Gal Gadot oraz Dwayne Johnson za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowali, że ich film zaliczył rekord oglądalności z premierowego dnia.Czerwona nota nowym fenomenem Netflixa. Film zaliczył pierwszy rekordNiestety nie znamy żadnych liczb, ale jeżeli oglądalność będzie równie dobra w kolejnych czterech tygodniach, Czerwona nota będzie pierwszym filmem w historii Netflixa, który przekroczy granicę odtworzeń na 100 milionach kontach. Dotychczasowych rekordzistą jest Tyler Rake: Ocalenie, którego licznik zatrzymał się na 99 milionach kont. Za kilka tygodni powinniśmy poznać dokładniejsze dane, które zostaną zestawione z poprzednimi rekordzistami.

Czerwona nota opowiada historię profilera FBI (Dwayne Johnson), który jest światowym ekspertem w swojej dziedzinie. Gdy po brawurowym napadzie Interpol oznacza przestępców czerwoną notą, która stanowi globalne wezwanie do wytropienia i schwytania poszukiwanych złodziei, agent nieoczekiwanie będzie musiał połączyć siły z doświadczonym oszustem (Ryan Reynolds), aby odnaleźć zaginiony przed laty artefakt i ubiec sprytną złodziejkę sztuki (Gal Gadot).

GramTV przedstawia:

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Rawson Marshall Thurber, twórca komedii Agent i pół oraz Drapacza chmur, w których miał okazję już współpracować z Dwaynem Johnsonem. Rawson Marshall Thurber już wkrótce stanie za kamerą ekranizacji The Division od Ubisoftu. Czerwona Nota pojawiła się na Netflixie 12 listopada.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!