CD Projekt RED udostępnił REDmod, który ułatwi modowanie Cyberpunka 2077

Maria Wawrzyniak
2022/09/07 12:45

Deweloperzy udostępnili REDmod, czyli darmowy zestaw narzędzi do gry, który ułatwi tworzenie modyfikacji.

Przedstawiciele polskiego studia CD Projekt RED poinformowali o udostępnieniu REDmod, czyli darmowego zestawu narzędzi do gry Cyberpunk 2077, który dodaje zintegrowaną obsługę instalacji i ładowania modów do gry. To wspaniała wiadomość dla wielu fanów modyfikacji, których w przypadku tej produkcji zdecydowanie nie brakuje. Poniżej znajdziecie wszystkie niezbędne szczegóły.

CD Projekt RED udostępnił REDmod, który ułatwi modowanie Cyberpunka 2077
Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED

REDmod dostępny za darmo

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej projektu, REDmod zapewnia zintegrowane wsparcie w instalacji i wczytywaniu modów do gry, a także zawiera nowe narzędzia modderskie, dzięki którym stworzymy modyfikacje do gry Cyberpunk 2077. Wszyscy zainteresowani mogą pobrać REDmod ze wspomnianej strony – wystarczy kliknąć przycisk pobierania odpowiedni dla posiadanej przez nas wersji gry (Steam, GOG lub Epic Games) i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Oto jak zainstalować modyfikacje:

Aby zainstalować mody, wystarczy skopiować wybrany plik z modem do odpowiedniego folderu gry, tak jak jest to wskazane w instrukcji danego moda. Nowe mody, kompatybilne z REDmodem powinny zostać umieszczone w folderze \Cyberpunk 2077\mods. Mody kompatybilne z REDmod można rozpoznać po załączonym manifeście JSON (info.json). Przykład pełnej ścieżki: D:\SteamLibrary\steamapps\common\Cyberpunk 2077\mods

Dodatkowo po zainstalowaniu darmowego DLC REDmod pojawi się możliwość włączania oraz wyłączania modów kompatybilnych z REDmod za pomocą aplikacji REDlauncher i GOG Galaxy.

W aplikacji REDlauncher obok przycisku „Graj” pojawi się nowy przycisk. W ustawieniach GOG Galaxy pojawi się możliwość włączania i wyłączania modów kompatybilnych z REDmod.

Po uruchomieniu gry i wybraniu modów pojawi się pasek postępu wgrywania modów do gry. Po zakończeniu tego procesu gra uruchomi się automatycznie.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Cyberpunk 2077 zadebiutował 10 grudnia 2020 roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także (w tym roku) na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!