Cyberpunk 2077 będzie jeszcze ładniejszy. Do gry zmierzają nowe opcje graficzne

Radosław Krajewski
2023/03/11 13:00

CD Projekt RED zaprezentuje nową technologię, która pojawi się w Cyberpunku 2077.

Popularny modder Hulk Hogan pracuje nad Cyberpunk 2077 HD Reworked Project, czyli wersję popularnej modyfikacji do Wiedźmina 3: Dziki Gon przeznaczoną dla Cyberpunka 2077. Ale CD Projekt RED nie zamierza pozostawać w tyle i podczas Game Developers Conference zaprezentują współpracę z Nvidią przy nowej technologii, która zostanie zaimplementowana do ich ostatniego tytułu.

Cyberpunk 2077 będzie jeszcze ładniejszy. Do gry zmierzają nowe opcje graficzne

Cyberpunk 2077 z obsługą RTX Path Tracing

Na GDC nie zabraknie polskiego studia, które ogłosiło kolejne wizualne usprawnienia do Cyberpunka 2077. W panelu Cyberpunk 2077 RT: Overdrive - Bringing Path Tracing into the Night City prowadzonym wraz z Nvidią, RED-zi zaprezentują demo, pokazując ich grę z zaimplementowaną technologią RTX Path Tracing. Na szczegóły i samą prezentację będziemy musieli poczekać do 23 marca.

GramTV przedstawia:

RTX Path Tracing to zestaw programistyczny stworzony przez Nvidią, łączący ray tracing w czasie rzeczywistym z tworzeniem grafiki neuronowej w celu tworzenia ścieżek ze śledzeniem promieni światła w czasie rzeczywistym. CD Projekt RED może wykorzystać tę technologię do tworzenia bardziej realistycznego i efektownego oświetlenia, a także ulepszonych odbić. Technologia dostępna będzie wyłącznie ja komputerach osobistych.

RTX Path Tracing ma na celu zminimalizowanie ograniczeń nakładanych na twórców poprzez dostarczanie idealnie miękkich cieni i pośredniego wkładu światła w pełni dynamiczne środowiska ze wszystkich źródeł światła – niezależnie od tego, czy jest to światło lokalne, powierzchnia emisyjna, czy świetlik.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!