Nowa gra w świecie Half-Life. Fanowski projekt otrzymał błogosławieństwo Valve

Maria Wawrzyniak
2022/10/10 09:30
0
0

Powstaje nowa gra w świecie legendarnego uniwersum Half-Life – nie jest to jednak produkcja tworzona przez Valve Software.

Codename: Loop to fanowski projekt tworzony przez PinkyDev i zarazem zupełnie nowa gra osadzona w legendarnym uniwersum Half-Life. Jak podaje serwis PC Gamer, choć nie jest to dzieło studia Valve Software, produkcja otrzymała błogosławieństwo od Valve, dzięki czemu zadebiutuje na platformie Steam.

Codename: Loop – fanowska gra w świecie Half-Life

Z czym mamy do czynienia? Gra, pierwotnie nazwana Half-Life: Loop, jest strzelanką typu twin-stick i przeniesienie nas do rzeczywistości, w której G-Man uwięził Gordona Freemana w tytułowej pętli ciężkich wyzwań – wszystko po to, aby sprawdzić, czy Freeman jest godnym kandydatem do zatrudnienia.

GramTV przedstawia:

Wiemy również, że Codename: Loop powstaje na silniku Unity, aczkolwiek nadal jest kompatybilne z formatem plików oryginalnego Half-Life’a. Choć na ten moment nie znamy daty premiery pełnej wersji gry, deweloper poinformował na Twitterze, że Valve pozytywnie rozpatrzyło jego prośbę o opublikowanie gry na platformie Steam – w związku z tym pod koniec bieżącego roku pojawić się tam powinna wersja demonstracyjna. Na sam koniec warto zaznaczyć, że produkcja będzie dostępna całkowicie za darmo.

Wczytywanie ramki mediów.
Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!