Cities Skylines 2 z oficjalnym wsparciem dla modów i DLC. Beach Properties zbiera fatalne oceny

Patrycja Pietrowska
2024/03/26 13:30
0
0

Pierwszy płatny pakiet zasobów nie przypadł do gustu miłośnikom Cities Skylines 2.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o planach Colossal Order na 2024 rok. Zgodnie z udostępnionym przez twórców Cities Skylines 2 harmonogramem, na rynku zadebiutowało już pierwsze DLC w postaci pakietu zasobów do city buildera. Dodatkowo najnowsza aktualizacja wprowadziła bardzo wyczekiwaną funkcję – oficjalne wsparcie dla modów.

Cities Skylines 2 z oficjalnym wsparciem dla modów i DLC. Beach Properties zbiera fatalne oceny

Cities Skylines 2 – oficjalne narzędzia dla moderów i pierwsze DLC już dostępne

Długo wyczekiwana przez graczy Cities Skylines 2 funkcja jest już dostępna. Mowa oczywiście o pierwszym, oficjalnym wsparciu dla modów, które w ramach Modding Beta oferuje edytor map, a także możliwość wprowadzania zmian w kodzie gry. Dodatkowo twórcy treści mogą dzielić się swoimi projektami i udostępniać je na platformie Paradox Mods.
Wraz z aktualizacją wprowadzającą narzędzia dla moderów, na rynku zadebiutowało pierwsze płatne DLC do Cities Skylines 2. Beach Properties to pakiet zasobów dodający do gry między innymi północnoamerykańskie i europejskie budynki mieszkalne o 3 poziomach czy charakterystyczne dla nabrzeża zabudowania. Jak jednak pokazują aktualne oceny rozszerzenia na Steamie, dodatek nie spotkał się z entuzjazmem fanów city buildera.
Gracze narzekają przede wszystkim na zawartość oferowaną przez Beach Properties podkreślając, że DLC nie oferuje wielu elementów związanych z plażą. Według użytkowników platformy Valve pakiet zasobów nie wnosi do gry wiele nowego i nie pozwala w żaden sposób „ożywić” nabrzeży. Dodatkowo obrywa się cenie rozszerzenia, która zdaniem graczy jest zdecydowanie za wysoka (45,99 zł). Beach Properties ma aktualnie bardzo negatywne oceny – jedynie 5% z ponad 300 opinii poleca DLC.
Na zakończenie przypominamy, że Cities Skylines 2 zadebiutowało 24 października 2023 roku. Jeśli chodzi o plany twórców na najbliższe miesiące, w drugim kwartale bieżącego roku gracze mają otrzymać dwa pakiety – Modern Architecture oraz Urban Promenades, natomiast w późniejszym terminie – dodatek Bridges & Ports.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!