Ciri nie jest spokrewniona z bohaterką Wiedźmina: Rodowód krwi? Twórcy mają plan na połączenie seriali

Radosław Krajewski
2023/06/28 17:00
0
0

Widzowie źle odczytali zakończenie prequela Wiedźmina.

W ubiegłym roku uniwersum Wiedźmina zostało rozszerzone przez prequel opowiadający o powstaniu pierwszego łowcy potworów. Historia została zakończona sugestią, że Ciri może być spadkobierczynią Éile i Fjalla, tym samym będąc kluczową osobą z przepowiedni Seanchai. W rozmowie z Entertainment Weekly showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich przyznała, że mają większe plany dotyczące połączenia obu seriali, ale widzowie w kwestii pochodzenia Ciri znacząco się pomylili.

Ciri nie jest spokrewniona z bohaterką Wiedźmina: Rodowód krwi? Twórcy mają plan na połączenie seriali

Lauren Schmidt Hissrich zdradziła, że Ciri nie jest spokrewniona z Éile

Przepowiednia, o której myślę, nie jest tak jednoznaczna, jak wielu myśli. Wydaje się od razu, że mówi o Ciri, która spokrewniona jest z Éile, ale tak nie jest. Więc możemy teraz rozwiać tę plotkę. To dla nas mały ukryty klejnot i mamy związane z tym inne plany.

Okazuje się, że scena po napisach z Avallac’hem obserwującym Ciri ma ukryte znaczenie. Hissrich wyznała, że czarodziej przez długi czas obserwował Ciri, planując swoją i jej przyszłość.

Jedną z rzeczy, które kocham, jest to, że w końcu poznajemy Avallac'ha w książkach i zdajesz sobie sprawę, że był świadkiem wielu wydarzeń. Ponieważ może przemieszczać się w czasie i przestrzeni, wydawało mi się, że to świetny sposób na powiedzenie: „Czekaj! Gdzie jeszcze był? Oczywiście nigdy nie widzieliśmy go nigdzie indziej w sezonach 1 i 2, ale co jeszcze widział i jak rozwijamy jego historię w późniejszym sezonie?”

GramTV przedstawia:

Showrunnerka wyznała, że rozwija „podejście makro” w narracji swojego serialu. Chodzi o ustawienie pewnych elementów, aby w późniejszych sezonach, a może i innych serialach, z nich skorzystać, aby wszystko ułożyło się w jedną całość.

Musimy ustawić pewne kostki domina, abyśmy mogli je później przewrócić. Jest coś – to jedna z moich ulubionych rzeczy – co ustaliliśmy w sezonie 1, co znajdzie się w sezonie 3. I jest to coś, co wywoła mnóstwo pytań. [Odpowiedzi] nie muszą koniecznie zostać udzielone od razu naszym widzom. Musisz ufać, że jeśli w pewnym momencie podjęliśmy decyzję, że zrobiliśmy z tego tajemnicę, to wyjaśnienia tego dowiesz się później.

Przypomnijmy, że trzeci sezon Wiedźmina zadebiutuje już 29 czerwca z pierwszymi pięcioma odcinkami. Pozostałe trzy pojawią się 27 lipca.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!