Christopher Nolan nawiąże współpracę z Netflixem? Jest tylko jeden problem

Radosław Krajewski
2021/07/29 15:40

Szef działu filmowego wypowiedział się o ewentualnym przejęciu z Warner Bros. Christophera Nolana i stworzeniu wspólnie nowego filmu.

Christopher Nolan był jednym z najgłośniejszych krytyków decyzji Warner Bros. o symultanicznych premierach w kinie i na VOD. Popularny reżyser niemal od początku swojej kariery związany jest z wytwórnią Warnera, ale mimo to postanowił wyrazić swój ostry sprzeciw, nazywają HBO Max najgorszą platformą streamingową. Nie wiadomo, jak na te słowa zareagowali decydenci firmy, ale od kilku miesięcy pojawiają się kolejne plotki, że Nolan nie nakręci kolejnego filmu wspólnie z Warner Bros. Otwiera to drzwi dla innych studiów filmowych, w tym dla platform streamingowych, aby pozyskać na wyłączność jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów.Christopher Nolan nawiąże współpracę z Netflixem? Jest tylko jeden problemNolan od zawsze był zwolennikiem kinowego doświadczenia, dlatego nigdy nie nawiązywał żadnej współpracy z platformą streamingową. Co więcej, wielokrotnie niepochlebnie wypowiadał się na temat takich serwisów. Scottowi Stuberowi, szefowi działu filmowego w Netflixie, to nie przeszkadza i w ostatnim wywiadzie przyznał, że zrobi wszystko, aby współpracować z Nolanem i przekonać go do nakręcenia swojego kolejnego filmu wspólnie z Netflixem

Chcemy stać się nowym domem dla kolejnego filmu Nolana, gdy już go wymyśli. Musimy zrobić wszystko, aby tak się stało. Jest niesamowitym filmowcem. Zrobię co w mojej mocy. Nauczyłem się, że w tej branży trzeba wyzbyć się ego. Zostaję uderzony i powalony, to wstaję z powrotem.

GramTV przedstawia:

Zarówno Netflix, jak i Apple przekonali do siebie niezwykle głośne nazwiska, takie jak Steven Spielberg, Martin Scorsese, David Fincher, Zack Snyder, Noah Baumbach i Paolo Sorrentino. Niewykluczone, że Christopher Nolan byłby jednym z nich, ale ewentualna współpraca z Netflixem musiałaby się odbyć na jego warunkach. Co to oznacza dla platformy? Brak jednoczesnej premiery filmu w kinach oraz w serwisie. Reżyser nie odpuści wyłącznej premiery kinowej i Netflix musiałby się zgodzić na ten warunek, aby jego produkcja pojawiła się w bibliotece platformy dopiero po 30, 45 lub nawet 60 dniach od premiery kinowej. Platforma niejednokrotnie udostępniała ekskluzywne okno kinowe dla swoich największych hitów, które walczyły o najważniejsze nagrody, jak chociażby Irlandczyk. Jednak tak długo okres między premierą na wielkim ekranie a na Netflixie mógłby stanowić problem, przez który do współpracy z Christopherem Nolanem nie dojdzie.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!