Chris Metzen - współtwórca oryginalnego World of Warcraft wraca do Blizzarda

Jakub Smolak
2022/12/16 11:15

To z pewnością dobre wieści dla fanów kultowego MMO.

Chris Metzen to postać, która odegrała niezmiernie dużą rolę w historii marki Warcraft. Twórca należał do ekipy Zamieci już w 1994 roku. Po 26 latach kariery, w 2016 roku przeszedł jednak na emeryturę. Według najnowszych wieści, którymi Blizzard podzielił się na Twitterze, Chris ponownie zasili szeregi studia.

Chris Metzen - współtwórca oryginalnego World of Warcraft wraca do Blizzarda

Chris Metzen ponownie w ekipie Blizzarda

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu - Chris Metzen został zatrudniony na stanowisku creative advisor i będzie odpowiedzialny za prace nad World of Warcraft oraz innymi projektami związanymi z tym uniwersum. Jego obecność na pokładzie z pewnością okaże się mocnym wsparciem, a fani starszych gier Blizzarda powinni być zadowoleni z takiej decyzji.

Reputacja Blizzarda w ostatnich latach mocno ucierpiała. Słynne studio zawodziło na wielu frontach, a złym nowinom nie było końca. Oczywiście, wszyscy ciągle pamiętamy o sprawach związanych z molestowaniem, mobbingiem i innymi przykrymi sytuacjami, które miały miejsce w firmie. Ekipa zamieci zaliczyła też sporo wpadek, jeśli chodzi o same gry, a najlepszym tego przykładem jest Warcraft III: Reforged, które złamało serca graczy. Cóż, pozostaje nam mieć nadzieję, że los legendarnej firmy odmieni się na lepsze.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!