Chris Hemsworth bierze przerwę od aktorstwa. Z powodu złych wyników badań

Radosław Krajewski
2022/11/20 10:00

Aktor na jakiś czas zniknie z ekranu.

Niedawno na Disney+ zadebiutowała nowy serial dokumentalny National Geographic zatytułowany Bez granic z Chrisem Hemsworthem, w którym to popularny aktor przeszedł serię testów genetycznych, aby sprawdzić, co może go czekać w przyszłości. Odkrył, że posiada w sobie geny, które jak sam stwierdził, są „moim największym strachem”.

Chris Hemsworth bierze przerwę od aktorstwa. Z powodu złych wyników badań

Chris Hemsworth z ryzykiem zachorowania na Alzheimera

Aktor dowiedział się, że posiada dwie kopie genu APOE4 (jedną od matki, drugą od ojca), które zwiększają ryzyko zachorowania na Alzheimera. Jedynie 2-3% całej populacji posiada obie takie geny, a 1/4 posiada jedną. Tym samym Chris Hemsworth na łamach Vanity Fair zapowiedział, że robi sobie przerwę od aktorstwa.

Robienie odcinka o śmierci i stawienie czoła własnej śmiertelności sprawiło, że pomyślałem: „O Boże, nie jestem jeszcze gotowy, by odejść”. Chcę usiąść i być w tej przestrzeni z większym poczuciem wdzięczności. A potem zaczynasz myśleć o dzieciach i rodzinie i mówisz: „O mój Boże, oni się starzeją, dorastają, a ja wciąż pracuję nad kolejnymi filmami”. Zanim się zorientuję będą mieli po 18 lal, a mnie ciągle nie ma w domu i to przegapię.

To naprawdę wywołało we mnie coś, co sprawiło, że chcę wziąć trochę wolnego. A odkąd skończyliśmy program, kończę inne produkcje, do których już się zobowiązałem. Teraz kiedy skończę tę trasę promocyjną w tym tygodniu, idę do domu i będę miał sporo wolnego czasu i po prostu wszystko sobie ułatwię. Pobędę z dziećmi i żoną.

GramTV przedstawia:

Hemsworth zagrożony jest Alzheimerem, ale nie ma jednoznacznej diagnozy, że kiedykolwiek na to zachoruje. Jego dziadek obecnie choruje na Alzheimera, a aktor jest od 8 do 10 razy bardziej zagrożony od przeciętnego człowieka. Z tego powodu gwiazdor zamierza podjąć wszelkie środki zaradcze, aby uniknąć choroby. W wywiadzie przyznał, że gdyby nie program, to nie wiedziałby o ryzyku i nie zmieniłby nic w swoim życiu. Teraz gdy ma tego świadomość, przeorganizował swoje życie, w tym aktywność fizyczną, dietę oraz minimalizację stresu, aby zapobiec ewentualnemu rozwijaniu się choroby w przyszłości. Aktor nie podał, jak długo będzie jego przerwa od aktorstwa.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!