BLOKI to gra, która pozwoli wcielić się w projektanta elewacji budynków z PRL-u

Mikołaj Ciesielski
2023/11/28 08:35
0
0

Gra ma charakter edukacyjny, a jej wydawcą jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Na Steam zmierza ciekawa gra edukacyjna, która powinna zainteresować wszystkich miłośników produkcji o budowaniu i nie tylko. Mowa tutaj o projekcie zatytułowanym BLOKI, który pozwala wcielić się w projektanta elewacji budynków mieszkalnych z epoki PRL-u. Wydawcą jest Mazowiecki Instytut Kultury, a całość ma „uświadamiać, jak istotną funkcję pełni kolorystyka budynków”, a także „zachęcić do refleksji nad otaczającą nas przestrzenią”.

BLOKI to gra, która pozwoli wcielić się w projektanta elewacji budynków z PRL-u

W edukacyjnej grze BLOKI gracze mogą odmienić wygląd budynków mieszkalnych z PRL-u

W grze BLOKI gracze wykonają projekt elewacji dla dwóch budynków mieszkalnych. Użytkownicy będą mieć do dyspozycji paletę kolorów i wzorów geometrycznych, a postępowanie według dostępnych wskazówek pozwoli zdobyć większą liczbę punktów estetyki. Zainteresowani będą mogli również skorzystać z proekologicznych rozwiązań, co także pozytywnie wpłynie na końcowy wynik.

Poznaj historię osiedla Służew nad Dolinką. Dowiedz się o rozwiązaniach, które zostały tam użyte. Weź udział w warsztatach, by znaleźć równowagę między indywidualnymi potrzebami a dobrem wspólnym. Wykorzystaj swoją kreatywność, jak i nowo zdobytą wiedzę i zmieniaj wirtualne oblicze bloków – czytamy na oficjalnej stronie gry.

BLOKI oferują dwa warianty rozgrywki. W trybie eksperta użytkownicy będą podążać za wskazówkami moderatora osiedla i zbierać punkty estetyki, ekologii oraz użyteczności, co pozwoli odblokować nowe narzędzia. W trybie dobrowolnym (dostępnym po ukończeniu pierwszego trybu) użytkownicy nie będą natomiast musieli przejmować się punktami i od razu skorzystają ze wszystkich możliwych narzędzi, by zmodernizować bloki według własnego uznania.

GramTV przedstawia:

Jak wspomnieliśmy wyżej, BLOKI mają być „wkrótce dostępne” na Steam. Zainteresowani już teraz mogą jednak zajrzeć na oficjalną stronę projektu i pobrać grę, której autorem jest Bartosz Seifert. Mazowiecki Instytut Kultury oraz twórcy zachęcają również do publikowania swoich prac na portalu społecznościowym Instagram z hashtagiem #BLOKIgame.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!