Legendarny gracz Black Desert Online dostał bana – na prawie 300 lat. Trwa dochodzenie

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/27 20:05

Społeczność popularnego MMORPG-a jest, delikatnie rzecz ujmując, zaskoczona.

Jak podaje polski serwis MMORPG.org, popularny gracz Black Desert Online dostał w grze bana. I nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, iż chodzi tutaj o najlepszego gracza w Europie (pierwsza pozycja na europejskiej drabince) i zarazem pierwszego człowieka w zachodniej (anglojęzycznej) wersji produkcji, któremu udało się osiągnąć 67. poziom doświadczenia. A to nawet nie jest wszystko, co mocno zaskoczyło społeczność MMORPG-a.

Legendarny gracz Black Desert Online dostał bana – na prawie 300 lat. Trwa dochodzenie

Dożywotni ban w Black Desert Online. Społeczność MMORPG-a jest w szoku

Okazuje się bowiem, że 29-letni RisingSun z Niemiec otrzymał bana do 2297 roku – czyli na prawie 300 lat. Dowód można znaleźć m.in. na Reddicie.

To konto zostało zablokowane z powodu naruszenia Warunków świadczenia usługi/zasad biznesowych Black Desert.

Powód: tworzenie lub używanie nieuwierzytelnionych programów/macro.

Koniec blokady: 03 stycznia 2297, 07:50 (UTC).

GramTV przedstawia:

Nigdzie w sieci nie pojawiły się oficjalne informacje dotyczące tego, dlaczego gracz w ogóle bana otrzymał. Dopiero niedawno RisingSun poinformował swoich fanów, że oskarżenia są bezpodstawne, a na jego kanale Twitch możemy znaleźć informację, że prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie. Otrzymał także możliwość stworzenia nowego konta.

Prawdopodobnie jest to po prostu nieporozumienie – w ostatnim czasie niektórzy gracze Black Desert Online skarżą się na bezpodstawne bany. Co nie zmienia faktu, że takie coś rzadko się zdarza i jest nieco podejrzane.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!