Kryptowaluty oficjalnie nielegalne w Chinach. Bitcoin leci mocno w dół

Maria Wawrzyniak
2021/09/27 13:30
2
0

Ludowy Bank Chin oficjalnie ogłosił, że wszelkie transakcje czy działalności wykonywane w kryptowalutach są w kraju nielegalne.

Jak podaje serwis Game Rant, Ludowy Bank Chin oficjalnie ogłosił, że wszelkiego rodzaju transakcje czy działalności wykonywane w kryptowalutach są we wspomnianym kraju całkowicie nielegalne. Zaznaczono, że kryptowaluta nie ma takiego samego statusu prawnego jak pieniądz fiducjarny. Instytucja jest zdania, iż ograniczenie tego typu aktywności zmniejszy emisję dwutlenku węgla – pod tym względem Państwo Środka ma największy problem. Krótko po opublikowaniu decyzji kurs Bitcoina mocno spadł.Kryptowaluty oficjalnie nielegalne w Chinach. Bitcoin leci mocno w dółW ogłoszeniu czytamy, że Bitcoin, Ethereum oraz inne wirtualne waluty posiadają główne cechy środków niepieniężnych – wykorzystanie technologii szyfrowania i rozproszonych kont lub podobnej technologii, forma cyfrowa itd. – a więc nie są legalne, nie powinny i nie mogą być używane jako waluty w obiegu rynkowym. Z tego właśnie względu działalność gospodarcza związana z kryptowalutami jest nielegalna pod względem finanowsym. To jednak nie wszystko, ponieważ za nielegalne uznano też świadczenie usług poprzez zagraniczną wymianę wirtualnych walut przez internet na rzecz osób zamieszkujących Chiny.

Głównym argumentem Ludowego Banku Chin wspierającym całkowite zakazanie kryptowalut są zagrożenia płynące z korzystania z tego rodzaju technologii. W komunikacie wymieniono zakłócenie porządku gospodarczego i finansowego, nielegalną i przestępczą działalność (czyli np. hazard, oszustwa czy pranie brudnych pieniędzy), a także poważne zagrożenie bezpieczeństwu własności prywatnej.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
alex1112
Gramowicz
27/09/2021 18:14

Ja tylko tak przypomnę, że posiadanie złota w postaci monet bulionowych oraz sztabek było nielegalne w PRL, demoludach i USA (1933-1974). Efektem było zciągnięcie ok 20-40% kruszcu z rynku. Spadek jego wartości na kilka lat, powstanie "czarnego" rynku i wzrost jego wartości.

Krypto są patologią wywołaną patologicznymi działaniami baków centralnych. Których skutkami są: inflacja (zjawisko sztuczne), wykupowanie realnej własności przez korpa za świeżutko wykreowany pieniądz i bańka na niemalże wszystkim. Nie ma się co dziwić że ludzie szukają ratunku dla swoich oszczędności w czymś tak abstrakcyjnym.

wolff01
Gramowicz
27/09/2021 14:37

Gonić dziadów, uwolnić karty graficzne!