Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

BioWare zaprezentowało tajemniczą grafikę z Mass Effect 5. Fani szukają poszlak

Radosław Krajewski
2021/11/08 10:50

Z okazji N7 Day studio podzieliło się nową grafiką z nadchodzącej kolejnej odsłony Mass Effecta, która rozbudziła ciekawość fanów.

BioWare zaprezentowało tajemniczą grafikę z Mass Effect 5. Fani szukają poszlakO powstaniu kolejnej pełnoprawnej części Mass Effect wiemy od ubiegłorocznego The Game Awards, gdzie Electronic Arts zaprezentowało pierwszy zwiastun produkcji. Niedługo później deweloper zaprezentował kolejne materiały z gry, które znalazły się w książce BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development, a jeden z pracowników studia zdradził, że znalezione przez fanów powiązania z Andromedą nie są przypadkowe. Na kolejne oficjalne materiały z gry musieliśmy poczekać rok, ale z okazji wczorajszego N7 Day BioWare zaprezentowało kolejną grafikę z piątej części Mass Effecta, w której twórcy umieścili wiele wskazówek, które teraz odkrywane są przez wielbicieli serii.

Wczytywanie ramki mediów.

Na grafice możemy zobaczyć znany z poprzednich materiałów statek wraz z czteroosobową załogą. Ciekawiej robi się u góry, gdzie widzimy dziwny kształt przypominający rasę syntetycznych Gethów. Czyżby fabuła nowego Mass Effecta miała skupiać się właśnie na przedstawicielach rasy stworzonej przez quarian?

Wczytywanie ramki mediów.

Kolejną wskazówką jest leżące pod kraterem ciało tajemniczej postaci. Fani szybko odkryli, że należy ono właśnie do jednego z Gehtów.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Tuż pod lejem krateru znajduje się jeszcze jedno ciało. To jednak trudniej zidentyfikować, ale na przybliżeniu widzimy, że prawdopodobnie nie jest to kolejny Geth. Część osób zastanawia się, czy może być to Shepard?

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Wracając jeszcze do naszej załogi, bez trudu możemy rozpoznać wśród nich Kroganina. Dodatkowo ma on czerwoną zbroję, którą w trylogii nosił Wrex. Czy to oznacza powrót słynnej postaci? Niektórzy fani wskazują, że może być to jego potomek, który otrzymał charakterystyczną zbroję w spadku.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Wciąż nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się premiery Mass Effecta 5. BioWare nie śpieszy się z ujawnianiem nowych informacji o grze, nie chcąc dopuścić do powtórki z chłodno przyjętej Andromedy. Przed wydaniem nowej odsłony kosmicznej serii, studio wcześniej powinno wypuścić czwartą część Dragon Age’a, która to produkcja również nie otrzymała jeszcze swojej oficjalnej daty premiery.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!