Bestsellerowe fantasy doczeka się serialu od Amazona. Wcześniej Netflix zrezygnował z produkcji

Radosław Krajewski
2024/02/23 16:00
0
0

Kolejna popularna seria powieści fantasy doczeka się ekranizacji. Pierwsza próba od Netflixa się nie udała, jak to wyjdzie z wersją od Amazona?

Amazon zdobył prawa do Wings of Fire, bestsellerowej serii fantasy autorstwa Tui T. Sutherland, której książki sprzedały się w nakładzie 27 mln egzemplarzy, a od 240 tygodni znajdują się na liście najlepiej sprzedających się tytułów dziennika New York Times. Firma zamierza nakręcić na ich podstawie serial animowany o tym samym tytule.

Bestsellerowe fantasy doczeka się serialu od Amazona. Wcześniej Netflix zrezygnował z produkcji

Wings of Fire – Amazon nakręci serial na podstawie serii powieści fantasy

Ekranizacja Wings of Fire mogła pojawić się już w ubiegłym roku, gdyż prawa do serii posiadał Netflix. Platforma jeszcze w 2021 roku zamówiła dziesięć odcinków serialu, które miały zostać stworzone przez Warner Bros. Television, a ich producentką wykonawczą miała być Ava DuVernay (Selma, Jak nas widzą). W maju 2022 roku Netflix zrezygnował z kilku powstających animowanych produkcji, w tym właśnie z Wings of Fire.

Serial od Amazona ma zupełnie nowy zespół kreatywny niż wersja Netflixa. Obecnie trwają poszukiwania scenarzystów, a jedynym producentem wykonawczym jest jak na razie Marc Resteghini z ramienia firmy Jack Tar Productions.

GramTV przedstawia:

Historia opowiada o pięciu młodych smokach, które zostają wychowane w tajemnicy. Według proroctwa mają zakończyć straszliwą wojnę. Kiedy jednak jednemu z nich zagraża niebezpieczeństwo, postanawiają uciec i odnaleźć własny los – ratując po drodze siebie i resztę świata.

Tui T. Sutherland napisała piętnaście książek z głównej serii Wings of Fire. Uniwersum zostało rozszerzone również o poboczne historie, w tym powieść graficzną.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!