EA DICE usprawni mapy w Battlefield 2042. Znamy szczegóły poprawek

Maria Wawrzyniak
2022/03/03 21:45

Przedstawiciele studia odpowiedzialnego za rozwój gry ujawnili plany na najbliższą przyszłość – te obejmują m.in. usprawnienia map.

Wszystko wskazuje na to, że EA DICE nie zamierza się poddawać i porzucać gry Battlefield 2042. Na oficjalnej stronie internetowej produkcji pojawił się nowy wpis, w którym poinformowano o planach związanych z usprawnieniem map. We wpisie możemy przede wszystkim znaleźć prototyp planowanego odświeżenia mapy Kalejdoskop w trybie Przełamanie. Twórcy wybrali z opinii graczy główne problemy, jakie trapią mapy w grze; tyczy się to między innymi bardzo dużych odległości pomiędzy flagami, czyli punktami do przejęcia. Gracze nie bez powodu używają w tym przypadku określenia symulator chodzenia.EA DICE usprawni mapy w Battlefield 2042. Znamy szczegóły poprawekTwórcy zamierzają zmniejszyć dystans od bazy do najbliższych od niej flag. Oprócz tego myślą także nad zmniejszeniem liczby graczy w trybie Przełamanie ze 128 do 64 i, być może, zredukować liczbę pojazdów dostępnych na mapach. W planach jest zwiększenie ilości odsłon porozrzucanych po mapach oraz wprowadzenie takich zmian, które pozwolą lepiej orientować się, z których kierunków przeciwnik może nas zaraz zaatakować. Głównym priorytetem jest aktualnie mapa Kalejdoskop oraz tryb Przełamanie.

Ponadto mapy, które znajdą się w grze w przyszłości, mają być mniejsze. Na razie jednak nie wiemy nic na temat premiery aktualizacji ze zmianami wspomnianymi wyżej. Pozostaje (bardzo) cierpliwie czekać. Przypomnijmy jeszcze na sam koniec, że Battlefield 2042 zadebiutował 19 listopada 2021 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4/5, XONE i Xbox Series X/S.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!