Turtle Rock Studios po cichu wprowadziło oprogramowanie Denuvo do Back 4 Blood

Mikołaj Ciesielski
2021/10/05 16:15

Nowa strzelanka twórców Left 4 Dead pojawi się na rynku z antypirackim oprogramowaniem, które nie cieszy się wśród graczy zbyt dobrą opinią.

Turtle Rock Studios po cichu wprowadziło oprogramowanie Denuvo do Back 4 Blood

Back 4 Blood zadebiutuje na PC i konsolach dokładnie za tydzień. Kilka dni temu twórcy opublikowali premierowy zwiastun swojej produkcji. Okazuje się również, że deweloperzy ze studia Turtle Rock Studios w zeszłym tygodniu wzbogacili swój tytuł o antypirackie oprogramowanie Denuvo Anti-Tamper, który delikatnie mówiąc, nie cieszy się wśród graczy zbyt dobrą opinią.

Według danych znajdujących się na stronie SteamDB zmiany zostały wprowadzone przez twórców 28 września. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ wiele produkcji nadal korzysta ze wspomnianego oprogramowania, mimo zgłaszanych przez użytkowników problemów związanych z wpływem programu na płynność poszczególnych tytułów. Zaskakujący jest jednak fakt, że ekipa Turtle Rock Studios w żadnym miejscu nie poinformowała graczy, że Back 4 Blood w dniu premiery będzie korzystać z Denuvo Anti-Tamper. Z pewnością wielu posiadaczy PC, którzy czekali na nową strzelankę twórców Left 4 Dead, nie będzie zadowolonych z zaistniałej sytuacji.

Na koniec przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami Back 4 Blood zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na rynku 12 października bieżącego roku. W dniu premiery tytuł trafi też do usługi Xbox Game Pass. Zainteresowanych zapraszamy również do zapoznania się z pełnymi wymaganiami sprzętowymi dla wersji PC.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
06/10/2021 20:45

No cóż szkoda... ale nie zamierzam wspierać kogoś to stosuje tego typu praktyki.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
06/10/2021 01:18

C.....o w czystej postaci niestety.