Avatar 2 oceniony w pierwszych recenzjach. Krytycy docenili widowisko Camerona

Radosław Krajewski
2022/12/14 12:45
0
0

Film zbiera bardzo dobre opinie, ale czy to wystarczy?

Do sieci trafiły pierwsze recenzje Avatara: Istoty wody. Film zadebiutuje w kinach już w najbliższy piątek i sądząc po opiniach krytyków, jest na co czekać. Produkcja na Rotten Tomatoes może pochwalić się aż 83% pozytywnych recenzji z 138 tekstów. Średnia ocena to 7,3/10. Nieco słabiej wygląda to w przypadku Metacritic, na którym z 47 recenzji średnia nota wynosi 69/100. Nie brakuje nawet dwóch bardzo krytycznych tekstów, których autorzy wystawili filmowi niemal najniższą ocenę.

Avatar 2 oceniony w pierwszych recenzjach. Krytycy docenili widowisko Camerona

Avatar: Istota wody – pierwsze recenzje

Recenzenci są zgodni co do jednego elementu filmu – warstwy wizualnej. Druga część Avatara wygląda oszałamiająca i jest jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem kinowym. Wszyscy krytycy zachwycają się, jak produkcja Jamesa Camerona prezentuje się na ekranie, chociaż o wielkim przełomie nie może być mowy. Mimo to widzowie mogą szykować się na wielkie widowisko, które w trzecim akcie pokazuje pełny potencjał najnowszych technologii.

Przez większość krytyków chwalona jest również historia oparta na motywie rodziny, która naprawia ekspozycyjne błędy poprzedniczki. Jednak w niektórych mniej przychylnych recenzjach fabuła opisywana jest jako prostolinijna walka dobra ze złym. Opowieść ma nie być szczególnie rozbudowana, a warstwa emocjonalna nie działa do końca tak, jak powinna.

Dużo ciepłych słów pada w kierunku reżyserii Jamesa Camerona, który ponownie zabiera widzów w podróż po intrygującym i ciekawym świecie. Niektórzy posunęli się nawet do stwierdzenia, że Avatar 2 przypomina raczej przejażdżkę po wesołym miasteczku, niż oglądanie filmu. Nawet w krytycznych opiniach dostrzeżono momenty, które zachwyciły recenzentów. Mają one szczególnie podkreślać, że film mógł stać się jednym z najlepszych dzieł w historii kina, ale twórcy nie potrafili uzyskać odpowiedniego balansu między spokojniejszymi momentami, a tymi poświęconym samej akcji.

Opinie o Avatar 2 w agregatorach

W badaniu CinemaScore, które mierzy atrakcyjność filmów w Stanach Zjednoczonych, publiczność przyznała mu ocenę A, co jest wysoką oceną. Badanie przeprowadzone przez PostTrak wykazało, że 91% widowni oceniło film pozytywnie, a 82% "zdecydowanie poleca" go innym. Natomiast na Rotten Tomatoes, 76% recenzji uznano za pozytywne, przy średniej ocen wyniosła 7,1. Na Metacriticu średnia recenzji Avatara 2 to z kolei 67 na 100.

GramTV przedstawia:

Przesuwnaie daty prmeiery, to W 2012 roku reżyser James Cameron wspomniał o możliwości powstania czwartej części serii Avatar. Oficjalne potwierdzenie pojawiło się rok później. Pierwotnie planowano wydanie Avatar 2 w 2015 roku, jednak premiera została przesunięta na grudzień 2016, a następnie na lata 2017 i 2018 dla kolejnych sequeli. W styczniu 2015 roku zaplanowane daty premiery zostały opóźnione o kolejny rok. Następnie, w kwietniu 2016 roku, Cameron ogłosił na CinemaCon, że planuje wydanie czterech sequelów Avatara.

Mimo wielu zmian w planach premier, fani "Avatara" wciąż czekają z niecierpliwością na kolejne filmy i są ciekawi, jak reżyser rozwinie historię i wizualne światy tego ekscytującego uniwersum.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!