Assassin's Creed: Mirage z prawdziwym hazardem? Ubisoft wyjaśnia sytuację

Maria Wawrzyniak
2022/09/13 15:30

Deweloperzy tłumaczą, że w grze nie ma prawdziwego hazardu, na który wskazywała kategoria wiekowa w niektórych sklepach.

Krótko po oficjalnej zapowiedzi gry Assassin’s Creed: Mirage w niektórych cyfrowych sklepach pojawiły się karty produktu. Część z nich sugerowała, iż najnowsza odsłona serii ma zawierać prawdziwy hazard. Ze względu na negatywny odbiór tej informacji Ubisoft postanowił wyjaśnić sytuację i rozwiać wszelkie wątpliwości graczy, którzy zaczęli się zastanawiać, czy w Mirage znajdziemy np. lootboksy.

Assassin's Creed: Mirage z prawdziwym hazardem? Ubisoft wyjaśnia sytuację

AC: Mirage – Ubisoft tłumaczy błędną ocenę wiekową

Takową adnotację dotyczącą kategorii wiekowej gry Assassin’s Creed: Mirage mogliśmy znaleźć m.in. w Microsoft Store. Zgodnie z podanymi w tym sklepie informacjami, organizacja ESRB oceniła, że tytuł ma być przeznaczony wyłącznie dla dorosłych, gdyż będzie zawierać takie elementy jak przemoc, częściowa nagość czy właśnie prawdziwy hazard. Wiele osób zrozumiało przez to, iż gra zaoferuje lootboksy.

Ubisoft szybko wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że nie dość, iż Assassin’s Creed: Mirage nie będzie posiadać mechanik związanych z hazardem, to w dodatku sama kategoria wiekowa jest błędna:

Po zapowiedzi gry Assassin’s Creed: Mirage na Ubisoft Forward niektóre sklepy błędnie wyświetlały produkcję w przedsprzedaży z oceną ESRB “tylko dla dorosłych” i aktualnie jest to naprawiane. W czasie, gdy Assassin’s Creed: Mirage nadal czeka na ocenę, Ubisoft chce zapewnić graczy, że w produkcji nie ma hazardu ani lootboksów.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że gra Assassin’s Creed: Mirage ma zadebiutować na rynku w przyszłym roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!