Arnold Schwarzenegger chciałby zostać prezydentem USA. „Widzę wyraźnie, jak wygrywam”

Radosław Krajewski
2023/06/18 10:00
1
0

Dlaczego aktor nie wystartuje w najbliższych wyborach?

Wyścig o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych na następną kadencję już trwa. Joe Biden z ramienia Partii Demokratycznej będzie walczył o drugą kadencję, zaś jego przeciwnikiem może być Donald Trump, który najpierw musi uzyskać nominację z Partii Republikańskiej. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że w 2024 roku kandydować będzie Dwayne Johnson, ale aktor miał inne plany wobec swojej przyszłości. Zainteresowany prezydenturą jest również Arnold Schwarzenegger, który został o to zapytany w jednym z najnowszych wywiadów. Przypomnijmy, że urodzony w Austrii gwiazdor nie może kandydować na prezydenta Stanów Zjednoczonych, ponieważ ten urząd może sprawować jedynie osoba, która urodziła się w USA. Aktor jednak odpowiedział, że mógłby wygrać wybory.

Arnold Schwarzenegger chciałby zostać prezydentem USA. „Widzę wyraźnie, jak wygrywam”
Netflix

Arnold Schwarzenegger wystartowałby w wyborach w 2024 roku, gdyby tylko mógł

Cóż, tak, oczywiście. To znaczy, myślę, że pole było szeroko otwarte w 2016 roku. I myślę, że teraz też tak jest. Pomyśl o tym wszystkim. Kto tam kandyduje? Tak naprawdę nie ma osoby, która mogłaby połączyć wszystkich. Nie ma osoby, o której ludzie powiedzieliby okej, nie jest za stary, nie jest za taki, czy owaki. A może teraz ważniejsze jest pytanie przeciwko komu głosujesz, a nie na kogo głosujesz?

Zapytany o to, czy gdyby mógł, to kandydowałby już w 2024 roku na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Arnold Schwarzenegger odpowiedział, że „absolutnie”.

Wyraźnie widzę, jak mógłbym wygrać te wybory. Mam na myśli to, jak było ze mną i Kalifornią. A kiedy kandydowałem na gubernatora, było jasne, że ludzie szukają jakiejś nowej drogi, nie prawicy czy lewicy, ale kogoś, kto może zjednoczyć naród i nie widzi drugiej strony jako wroga… Jest tak wiele rzeczy do zrobienia. I da się zrobić. A to, co czyni to tak wspaniałym, to fakt, że jest to wykonalne. To wszystko jest możliwe, a przynajmniej ludzie spotykają się i mówią, że możemy to zrobić.

GramTV przedstawia:

Aktor jednak nie doprecyzował, jakie ma swoje polityczne plany i ambicje, które mógłby spełnić. Wydaje się jednak, że Schwarzenegger wciąż nie skończył z polityką i myśli o objęciu kolejnego publicznego urzędu.

Komentarze
1
JamesBond007
Gramowicz
18/06/2023 11:34

Urodzenie się poza USA nie eliminuje automatycznie możliwości kandydowania na stanowisko prezydenta. Jednakże taka osoba musi spełniać następujący warunek - musi posiadać amerykańskie obywatelstwo od urodzenia.