Nowy sezon w Apex Legends już trwa. Co gra ma do zaoferowania tym razem?

Maria Wawrzyniak
2021/11/04 08:00

Przedwczoraj – 2 listopada – w grze Apex Legends rozpoczął się nowy sezon rozgrywek pod tytułem Ucieczka. Sprawdzamy, co nowego!

Dwa dni temu – 2 listopada – w grze Apex Legends rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek pod tytułem Ucieczka (Escape). Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, co dokładnie ma do zaoferowania popularne battle royale od studia Respawn Entertainment. Deweloperzy udostępnili pełny opis nowości, jakich możemy spodziewać się po dużej aktualizacji; powstała również specjalna strona internetowa poświęcona właśnie nowemu sezonowi – znajdziecie ją pod tym adresem. Zacznijmy jednak od początku.

Witajcie w Punkcie Burzowym, czyli nowa mapa

Zgodnie z informacjami, Ucieczka oznacza przede wszystkim zupełnie nową mapę o nazwie Punkt Burzowy. Znajduje się on na planecie Gaea i jest dawno zapomnianą bazą badawczą IMC, w której obecnie odbywają się Igrzyska Apex. Jak twierdzi sam Rodney Reece – główny projektant gry – to największa jak dotąd mapa, którą produkcja otrzymała (o 15% większa od Skraju Świata, czyli poprzedniego rekordzisty).

Nowy sezon w Apex Legends już trwa. Co gra ma do zaoferowania tym razem?

Punkt Burzowy zapewnia szeroki wybór różnorodnych lokacji, od tropikalnej wyspy po ogromne górskie zjeżdżalnie, dzięki którym możemy grać na większych wysokościach niż na poprzednich mapach. Na mapie znajdziemy działa grawitacyjne, które stanowią doskonałą metodę na prześcignięcie pierścienia. Ponadto jest to świat tętniący od fauny i florygniazda dzikiej przyrody to nowe, ekscytujące starcia, w których drużyny mogą zyskać strategiczne łupy, szykując się do dalszych etapów rozgrywki.

Oznacza to również dzikie zwierzęta. Oprócz nich na mapie znajdziemy tropicieli, czyli agresywne stworzenia polujące w grupach, na które można natknąć się w okolicach ich legowisk. Nie są to jednak jedyne istoty zamieszkujące Punkt Burzowy – po całej mapie porozrzucano pajęcze jaja; uszkodzenie jednego z nich rozwścieczy zamieszkujące je pająki. Warto też od czasu do czasu obserwować niebo w poszukiwaniu lataków, które pojawiają się na mapie pojedynczo, a ich pozycje są wybierane losowo z ustalonej listy miejsc odrodzenia w każdej grze. Lataki mogą zrzucać łupy, które przydadzą się w walce.

Ashleigh Ash Reid, czyli nowa legenda

Nowy sezon w Apex Legends nie byłby nowym sezonem w Apex Legends bez wprowadzenia kolejnej legendy do gry. Deweloperzy zaprezentowali nam Ash – która tak naprawdę nazywa się Ashleigh Reidurodzoną na bezlitosnych Kresach, gdzie jeszcze w swojej ludzkiej postaci przekonała się, że może liczyć tylko na siebie. Jak czytamy dalej, pewnego dnia grupa najemników zatrudniła ją do wymagającego precyzji zadania: ukraść eksperymentalne źródło paliwa, nad którym badania prowadzono w znajdującym się na Odludziach mieście Olimp. Choć była to idealna robota dla kogoś takiego jak Reid, laboratorium ostatecznie uległo samozniszczeniu, a surowa podżegaczka zginęła – tyle że nie do końca.

GramTV przedstawia:

Jej mózg umieszczono w powłoce symulakrum, lecz proces ten kosztował ją lata wspomnień, a trauma spowodowana jej „śmiercią” wywołała u niej rozszczepienie osobowości. Ash jest ucieleśnieniem zimnej, dążącej do władzy perfekcjonistki, jaką była dr Reid. Ale za tą fasadą pewności siebie kryje się tajemnica. Po spotkaniu z Horizon, która zhakowała oprogramowanie symulakrum Ash, konstrukcja podtrzymująca wrażliwą, ale inteligentną osobowość Leigh w stanie uśpienia, zaczęła pękać. Ash dołącza do Igrzysk, by udowodnić, że stała się czymś więcej niż człowiek. Leigh za wszelką cenę chce udowodnić jej, że się myli.

Zdolnością taktyczną Ash jest Spętanie łukowe (rzuć wirujące sidła, by zraniły i spętały pierwszego wroga, który podejdzie za blisko). Dalej mamy oczywiście zdolność pasywną w postaci Piętna śmierci (mapa Ash pokazuje położenie skrzyń śmierci i oznacza pozostałych przy życiu napastników) oraz zdolność specjalną, czyli Rozdarcie fazowe (otwórz jednokierunkowy portal do wybranego miejsca).

Na koniec warto także wspomnieć o nowej przepustce bojowej, o której możecie dowiedzieć się więcej pod tym adresem (lub możecie obejrzeć powyższy zwiastun). Przypomnijmy jeszcze, że Apex Legends zadebiutowało 4 lutego 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PS4, Xbox One oraz Switch.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!