Największy wyciek w historii gry Apex Legends. Aż 9 nieujawnionych postaci

Maria Wawrzyniak
2022/03/27 08:00

Niedawno w sieci pojawiło się prawdopodobnie najwięcej informacji o grze w całej jej historii. Wyciek obejmuje nowe mapy i dziewięć nieujawnionych Legend.

Jak podaje serwis Game Rant, niedawno doszło do największego wycieku danych w historii gry Apex Legends. Na łamach forum ApexUncovered na Reddicie pojawił się link do ważącego kilka gigabajtów folderu (link oczywiście szybko zniknął), w którym zawarto całkiem sporo materiałów wideo z nowymi – nieujawnionymi – postaciami, mapami, broniami czy elementami kosmetycznymi. Wszystkie te rzeczy mają rzekomo trafić do produkcji studia Respawn Entertainment w ciągu najbliższych kilku miesięcy lub lat. Warto jednak zaznaczyć, jeszcze zanim przejdziemy do szczegółów, że mowa tutaj o wycieku, a więc niepotwierdzonych informacjach. Należy więc podejść do nich z odpowiednią dozą ostrożności.

Największy wyciek w historii gry Apex Legends. Aż 9 nieujawnionych postaci
Respawn Entertainment/Electronic Arts

Nowe mapy oraz tryb Capture the flag

Po pierwsze, w wycieku pojawiła się duża mapa o nazwie Divided Moon dla standardowego trybu battle royale. Nad całym obszarem unoszą się skały, zaś nad nimi widać pierścienie wielkiej planety. Po mapie rozmieszczono tory kolejowe. Oprócz tego, zachodnia część Divided Moon to w zasadzie kamienna pustynia, podczas gdy na wschodzie znajdziemy dużo zieleni czy zbiorników wodnych. Społeczność wyróżniła też takie lokacje, jak Terraformera czy ogrody Bionomics. Poniżej fragmenty rozgrywki.

Po drugie, wyciek zawierał też pięć różnych map do trybu areny. Wielu graczy zauważa, iż – przynajmniej pod względem konstrukcji – mocno przypominają serię Titanfall. Większość nie została jeszcze w pełni ukończona, zaś jedna przypomina fabrykę (lub magazyn) korporacji Hammond Robotics.

GramTV przedstawia:

Po trzecie, znajdziemy wzmiankę o możliwym dodaniu do gry klasycznego trybu Capture the flag. Zainteresowani mogą znaleźć fragmenty rozgrywki na forum Reddit pod tym adresem.

Dziewięć nieujawnionych Legend

 • Newcastle (defensywa) – Legenda może przenosić powalonych towarzyszy i leczyć ich za rozłożoną tarczą energetyczną. Model jest niemal w pełni gotowy i prawdopodobnie niedługo ujrzymy go w grze.
 • Uplink (defensywa) – Legenda posiada umiejętność specjalną w postaci pola siłowego, które zapobiega powaleniu towarzyszy z dystansu.
 • Vantage (zwiad) – Legenda potrafi odczytać dokładny poziom tarczy, pseudonim oraz liczebność składu wroga po najechaniu na niego celownikiem. Zobaczymy również dystans dzielący nas od tego przeciwnika.
 • Catalyst (defensywa) – Legenda może budować proste struktury ze specjalnego żelu.
 • Phantom (wsparcie) – Legenda może wykonywać podwójny skok.
 • Jester (brak roli?) – Legenda posiada umiejętność w postaci pola siłowego, które daje niewidzialność i jest w stanie zamienić każdy granat w minę zbliżeniową.
 • Caliber (wsparcie) – Legenda może przenosić trzy różne bronie.
 • Scryer (zwiad) – Legenda posiada umiejętność specjalną w postaci ściany mroku, która blokuje wizję przeciwników. Posiada także podgląd kamery swojego zabójcy.
 • Conduct (wsparcie) – Legenda może regenerować swoje tarcze oraz tarcze towarzyszy.

Pozostałe atrakcje z wycieku

 • karabin szturmowy Nemesis – najprawdopodobniej strzelający seriami amunicji energetycznej;
  • OPRÓCZ TEGO: automatyczny łuk lub kusza Scorpion, podwójny pistolet Fanatic, prawdopodobnie pistolet plazmowy niczym z serii Halo;
 • nowy dodatek do broni w postaci doczepianego celownika laserowego;
 • możliwe pojawienie się nowych budynków na mapie Punkt burzowy;
 • możliwe pojawienie się zwłok gigantycznego stworzenia, do których będziemy w stanie wejść – na środku lokacji Młyn – oraz przywrócenie Miasta czaszek w Królewskim Kanionie;
 • mnóstwo różnych skinów oraz emotek – Crypto i Valkyrie mają otrzymać własne zestawy;

Respawn Entertainment na razie nie skomentowało wycieku. Przypomnijmy jeszcze, że Apex Legends zadebiutowało 4 lutego 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PS4, Xbox One oraz Switch.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!