Anulowano zamówienia Forza Horizon 4 i Forza Horizon 5 za 3 zł. Gracze oburzeni decyzją Microsoftu

Radosław Krajewski
2022/11/23 12:00

Niektórzy zapowiadają nawet interwencję w obsłudze klienta sklepu.

W ubiegłym tygodniu podczas startu kolejnych wyprzedaży w Microsoft Store doszło do nietypowego błędu cenowego. W szwedzkiej wersji sklepu gracze mogli kupić zbiorczy pakiet Forza Horizon 4 i Forza Horizon 5 wraz z dodatkami za nieco ponad 3 zł. Kupujący nie mogli długo cieszyć się grami kupionymi za bezcen i dzisiejszego ranka gracze otrzymali maile z anulowaniem zamówień. Gry zniknęły już z kont, a pieniądze zostały lub wkrótce zostaną zwrócone. Aby kontynuować zabawę należy skorzystać z subskrypcji Xbox Game Pass lub ponownie kupić ten sam zestaw za 351,20 zł (obniżka z 878,00 zł).

Anulowano zamówienia Forza Horizon 4 i Forza Horizon 5 za 3 zł. Gracze oburzeni decyzją Microsoftu

Na facebookowej grupie Xbox Gracze Polska pojawiło się wiele komentarzy oburzonych graczy, którzy skorzystali z błędu cenowego i zakupili grę w okazyjnej promocji. Niektórzy wprost uderzają w Microsoft, zarzucając im chciwość, inni zaś zastanawiają się, czy jest to legalne, aby firma usunęła prawidłowo kupiony produkt z ich biblioteki cyfrowych gier. Pojawiają się nawet głosy nawołujące do zbadania sprawy przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, czy podjęcie prób dodzwonienia się do obsługi sklepu, aby wyjaśnić tę sytuację.

Z oferty skorzystali również nieuczciwy sprzedawcy, którzy kupili zestaw z myślą o odsprzedaży. W sieci pojawiło się wiele atrakcyjnych ofert na dwie najnowsze odsłony serii Forza Horizon i jeżeli ktoś skusił się na ich zakup, również dzisiaj stracił dostęp do gier. Takie osoby jednak nie mogą liczyć na zwrot pieniędzy.

Gracze krytykują Microsoft po anulowaniu zamówień pakietu Forza Horizon 4 i Forza Horizon 5

Szczerze mówiąc to jest nie legalny proceder. Zamówienie złożone opłacone przeszło otrzymujesz produkt - pozamiatane. I tak zawsze to działa. Ja o ten zwrot nie prosiłem i będę napastował M$hit o zwrot gry. Która została opłacona i która pobierało z 6 godzin.

I w ten sposób wielkie koncerny nas zwyczajnie oszukują. To nie był nasz błąd ze towar był w tej cenie. Nikt nikomu nie ukradł. Ale pozycja siły wielkiego koncernu umożliwia mu takie coś.

Cebule cebulami ale microsoft bez honoru całkowicie..…

Ej ale w sumie (pomijając debili którzy nakupili tych kluczy żeby odsprzedawać) to czy to jest sprawiedliwe? Jak w sklepie stacjonarnym ktoś się pomyli i wystawi, przykładowo Xboxa za 2zl to musi go sprzedać i koniec, więc dlaczego tutaj Microsoft postępuje niby poprawnie? Nie trzeba było używać żadnych vpnów, gift cardów czy jakichś stronek 3rd party tylko to był błąd bezpośrednio Microsoftu i moim zdaniem powinni wziąć za to odpowiedzialność a nie robić coś takiego

W ten sposób pokazują ze z grami cyfrowymi mogą zrobić wszystko ... Nie rozumiem ludzi ktorzy sie ciesza z cyfrówek ...

Ja dzisiaj dzwonię do suportu bo to niedopuszczalne

Ciekawe co teraz zrobią Janusze, którzy kupili po 20 kluczy jako gifty i odsprzedali je z zyskiem

cena umieszczona na/przy produkcie powinna być ceną obowiązującą i jeśli cena przy kasie okazuje się wyższa, konsument ma prawo kupić towar w cenie, która jest dla niego korzystniejsza, a o nieprawidłowościach w uwidacznianiu cen w sklepie może poinformować Inspekcję Handlową”.

Panowie a nie lepiej to zgłosić do UOKIK ? bo chyba moim zdaniem doszło do załamanie praw konsumenta tak mi się wydaje nie jestem prawnikiem .. ale gra była zakupiona w sposób legalny

I to jest oszustwo. Jak w sklepie gdzieś przez pomyłkę cena będzie podana niższa to sklep musi po takiej cenie sprzedać. Tak samo tutaj ich błąd to ich strata i tyle

GramTV przedstawia:

Warto wspomnieć, że sklep ma możliwość anulowania zamówienia, jeżeli oferta była w jakiś sposób błędna. Zazwyczaj widzimy to na przykładzie niższych cen, jak w tym przypadku. Gracze mogą walczyć o swoje prawa jako konsumenta i w razie trafienia sprawy do odpowiednich organów, firma musiałaby udowodnić, że rzeczywiście oferta zawierała błąd i zamówienia mogły zostać legalnie anulowane.

Komentarze
5
Szponen
Gramowicz
26/11/2022 03:16

Szczerze inni wydawcy potrafią honorowo przyznac sie do bledu i poprostu zaktualizowac cene i olac sprawe ale Microsoft pokazal ze musi byc jeszcze wieksza cebula niz wszyscy ktorzy gre kupili przy czym prawde mowiac stracili na renomie wsrod graczy i szczerze ja sie na przyklad 2 razy zastanowie przy kupnie konsoli patrzac jak wydawaca woli liczyc banknoty gdy inni mu pluja na gebe zamiast poprostu cieszyc sie wzrostem popularnosci przy badzmy szczerzy ale delikatnym ubytku wkoncu tyle co stracili na tych forzach horizon to i tak by sie odkuli z game passow a teraz ludzie nie bede wcale chetniej game passa kupowac tak samo zreszta konsol i calej reszty

FromSky
Gramowicz
23/11/2022 16:26

I dobrze im tak, ale w microsofcie się zdziwią że bład był w sklepie szwedzkim a 80% zgłoszeń jest z Polski jak oni nie powinni w ogóle tam kupować

SebekPL2
Gramowicz
23/11/2022 13:35

Akurat mi zabrakło kilka sekund by zfinalizować zakup ale to było wiadome, że anulują xd

Pajonk78
Gramowicz
23/11/2022 12:19

Szczerze? Dziwię się temu oburzeniu. Od początku było wiadomo, że pytanie brzmiało "kiedy", a nie "czy" M$ usunie tak zakupione gry z kont osób, które to kupiły. 

Natomiast bez dwóch zdań: japy w tym przypadku powinny być zamknięte.

Kafar
Gramowicz
23/11/2022 12:09

czekajcie, czekajcie.. błąd był na sklepie Szweckim.. ale to na xbox gracze POLSKA jest krzyk?:D

Myslałem że Polaczek cebulaczek to już przeżytek, ale patrząc na to, jak tak faktycznie jest to Musk ma powód do obaw, bo Polaczki już sięgnęły Marsa ze swoim kombinatorstwem i bezczelnością.