Alan Wake 2 będzie „najpiękniejszą grą w historii Remedy” – zapewnia Sam Lake

Mikołaj Ciesielski
2021/12/13 08:30

Twórcy poinformowali również, że tytuł powstaje na silniku Northlight.

Alan Wake 2 będzie „najpiękniejszą grą w historii Remedy” – zapewnia Sam Lake

Na tegorocznej gali The Game Awards doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi gry Alan Wake 2. Niestety deweloperzy nie ujawnili zbyt wielu szczegółów na temat produkcji. Wiadomo jedynie, że tytuł ma być survival horrorem. Możemy się również spodziewać, że twórcy dołożą wszelkich starań, by tytuł zachwycał wysokiej jakości oprawą wizualną. Sam Lake, dyrektor kreatywny oraz scenarzysta, w rozmowie z IGN podkreślił bowiem, że kontynuacja Alana Wake’a będzie „najpiękniejszą grą w historii Remedy”.

Redaktorzy wspomnianego serwisu postanowili również zapytać, czy nawiązanie współpracy z firmą Epic Games, która jest wydawcą gry, oznacza, że Alan Wake 2 powstanie na silniku Unreal Engine 5. Okazuje się jednak, że twórcy postawili na autorski silnik Northlight, który wykorzystali m.in. w Control oraz Quantum Break.

Alan Wake 2 powstaje na Northlight. Czujemy, że w przypadku tego typu doświadczeń, w których atmosfera i stylizacja są ważniejsze niż kiedykolwiek, dobra znajomość silnika pozwoli nam skupić się na pewnych rzeczach i pchnąć je do przodu” – tłumaczy Sam Lake.

Na koniec przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami Alan Wake 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach w 2023 roku. Więcej informacji i materiałów mamy natomiast otrzymać latem 2022 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!