Ahsoka naprawiła po 40 latach jeden z największych błędów Gwiezdnych wojen

Radosław Krajewski
2023/10/02 16:00
0
0

Nowy styl walki wprowadzony w serialu może wytłumaczyć pewien błąd z Powrotu Jedi.

Już w najbliższą środę Ahsoka dobiegnie końca. Przedostatni odcinek wywołał wśród fanów spore poruszenie i wciąż jest przedmiotem wielu gorących dyskusji. Jedna z nich dotyczy naprawienia błędu znanego z Gwiezdnych wojen: Powrotu Jedi. Mowa o słynnej scenie, w której Luke walczy z przeciwnikami na barce Jabby. W pewnym momencie Skywalker kopie swojego oponenta, ale wyraźnie widać, że nawet go nie dotyka, a mimo to przeciwnik spada z pojazdu. Wspomniana scena została niedawno przypomniana przez samego Marka Hamilla i od lat jest obiektem żartów.

Ahsoka naprawiła po 40 latach jeden z największych błędów Gwiezdnych wojen

Ahsoka sprawia, że błąd z Powrotu Jedi stał się kanonem

Było to oczywiste niedopatrzenie twórców i błąd choreografii, który został żartobliwie nazwany przez fanów „kopnięciem mocy”. Aby raz na zawsze wyeliminować ten błąd z filmu, w książce „A Certain Point of View: Return of the Jedi” wydanej w sierpniu tego roku, ofiara kopnięcia wspomina, że została zaatakowana Mocą, chociaż do żadnego fizycznego kontaktu nie doszło.

GramTV przedstawia:

Motyw ten wykorzystano w siódmym odcinku Ahsoki, w którym Ezra Bridger zrezygnował z posługiwania się mieczem świetlnym, a nawet blasterem, walczą z wrogami jedynie za pomocą Mocy. Po czterdziestu latach ten styl walki stał się nareszcie kanonem i niewykluczone, że zostanie rozwinięty w przyszłych produkcjach z serii.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!