Pokemon Direct: nadchodzi remake Diamond & Pearl oraz RPG z otwartym światem

Maria Wawrzyniak
2021/02/26 22:30

Dzisiejszy dzień był ważny przede wszystkim dla miłośników uniwersum Pokemon. Za nami pokaz z okazji 25-lecia marki – podsumowujemy informacje.

Przychodzimy z bardzo dobrymi wiadomościami dla fanów legendarnej serii Pokemon. Jak zapewne niektórzy już wiedzą, dziś odbył się kolejny pokaz z serii Pokemon Presents, podczas którego The Pokemon Company wspólnie z Nintendo zapowiedziało oraz zaprezentowało sporo nowości. Zapraszamy do podsumowania!

Pokemon: Brilliant Diamond & Pokemon: Shining Pearl

Prawie piętnaście lat temu na rynku zadebiutowały gry Pokemon: Diamond oraz Pokemon: Pearl, wówczas udostępnione wyłącznie na konsoli Nintendo DS. Okazuje się, że Nintendo oraz The Pokemon Company nie zapomniały o produkcjach i postanowiły raz jeszcze wrócić do regionu Sinnoh – tym razem jednak w odświeżonych wersjach o tytułach Pokemon: Brilliant Diamond oraz Pokemon: Shining Pearl. Otrzymaliśmy pełnoprawny zwiastun, który pozwala przyjrzeć się remake’om. Jak nietrudno się domyślić, zobaczymy wszystko w trójwymiarze oraz niezwykle barwnej i w całości przebudowanej oprawie graficznej. Premiera obu remake’ów została zaplanowana na koniec bieżącego roku na konsoli Nintendo Switch.

Pokemon Legends: Arceus, czyli RPG z otwartym światem

Drugą zapowiedzią jest Pokemon Legends: Arceus, czyli nowe dzieło studia Game Freak (które, swoją drogą, jest odpowiedzialne za oryginalne Diamond oraz Pearl) z gatunku RPG. Podobnie, jak w przypadku wspomnianych wyżej dwóch gier, Arceus zabierze nas do regionu Sinnoh. Zapowiedziano, że będzie to zupełnie nowa era dla serii Pokemon. Premiera została zaplanowana na początek przyszłego (2022) roku na konsoli Nintendo Switch. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun, który opublikowano w ramach zapowiedzi gry.

New Pokemon Snap na nowym materiale

Choć o kontynuacji kultowego Pokemon Snap z 1999 roku mówiliśmy jeszcze w styczniu, Nintendo wraz z The Pokemon Company postanowiło przypomnieć społeczności o nadchodzącym New Pokemon Snap, które zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch już 30 kwietnia bieżącego roku. Zwiedzimy zupełnie nowy region o nazwie Lental, gdzie będziemy fotografować różne stworki w naturalnym środowisku.

GramTV przedstawia:

New Pokemon Snap na nowym materiale, Pokemon Direct: nadchodzi remake Diamond & Pearl oraz RPG z otwartym światem

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
27/02/2021 05:10

Burobu lepsze ;P Chociaż nie powiem, "trochę" czasu przy gameboyowych Pokemonach spędziłem ;)