Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Genshin Impact otrzymało ogromną aktualizację z nowym regionem i postaciami

Maria Wawrzyniak
2020/12/25 17:30

Darmowe RPG z otwartym światem od chińskiego studia MiHoYo otrzymało wyczekiwaną aktualizację z numerem 1.2, która wprowadziła między innymi zupełnie nowy region.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dwa dni temu gra Genshin Impact otrzymała ogromną aktualizację (podajemy za serwisem Games Radar) z numerem 1.2 pod tytułem The Chalk Prince and the Dragon. Najważniejszą i niewątpliwie największą nowością jest nowy region w postaci pokrytej śniegiem krainy Dragonspine. Region charakteryzuje się trzema głównymi lokacjami, które opisano na specjalnej stronie internetowej; mamy Entombed City, czyli starożytne miasto, Starglow Cavern oraz Wyrmrest Valley, ostatnie miejsce spoczynku legendarnego czarnego smoka. To oczywiście dopiero początek.

W związku z pojawieniem się w Genshin Impact śniegu twórcy wprowadzili nową mechanikę, która powoduje, że zbyt długie przebywanie na mrozie skutkuje utratą punktów życia (pływanie w lodowatej wodzie czy podróżowanie w czasie zamieci śnieżnych przyśpiesza cały proces). Gracze mogą jednak ogrzać się w okolicach źródeł ciepła, jak chociażby przy ogniskach czy pochodniach. Aktualizacja 1.2 dodała łącznie dwie postacie: szermierza o imieniu Albedo oraz łuczniczkę Ganyu. Pojawiło się także specjalne wydarzenie fabularne, nowe przedmioty (uzbrojenie oraz artefakty), zadania, surowce i osiągnięcia.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Genshin Impact zadebiutowało na rynku 28 września bieżącego roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Tytuł okazał się największym międzynarodowym debiutem w historii tytułów opracowanych przez chińskie studia.

Genshin Impact otrzymało ogromną aktualizację z nowym regionem i postaciami

Komentarze
1
YaReX
Gramowicz
26/12/2020 12:41

Najbardziej zaskoczony jestem z Króla Dzików - nie spodziewałem się takiego minibossa w grze :)