Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

GTA 4 zbyt płynne do ukończenia na Series X – potrzeba szczoteczek do zębów

Maria Wawrzyniak
2020/12/01 12:00

Jeden z graczy nie był w stanie ukończyć GTA IV na Xboksie Series X, które działa… zbyt płynnie. Ostatecznie użytkownik rozwiązał problem w dość komiczny sposób.

Na forum konsoli Xbox Series X na Reddicie pojawił się (podajemy za serwisem Game Rant) niedawno interesujący wpis, w którym jeden z użytkowników poinformował, że gra Grand Theft Auto IV wprawdzie działa na wspomnianym sprzęcie dzięki funkcji wstecznej kompatybilności, tak ostatecznie okazuje się, że… działa zbyt płynnie. I właśnie to płynne działanie uniemożliwiło graczowi ukończenie ostatniej misji. Zanim jednak przejdziemy dalej, ostrzegamy – jeśli należycie do osób, które przejście GTA 4 mają dopiero w planach, zalecamy zakończenie lektury tej wiadomości, ponieważ poniżej możecie znaleźć kilka spoilerów.

GTA 4 zbyt płynne do ukończenia na Series X – potrzeba szczoteczek do zębów

Przy 60 klatkach na sekundę gra nie potrafi prawidłowo zarejestrować szybkiego naciśnięcia przycisku A – takowa czynność jest z kolei potrzebna do ukończenia sekwencji QTE w ostatniej misji, aby głównemu bohaterowi udało się wejść do lecącego helikoptera. Przez błąd gracz po prostu nie był w stanie wykonać sekwencję, tym samym nie mogąc zobaczyć napisów końcowych. Co ciekawe, podobny problem dotyczył wersji na komputerach osobistych. Gracze korzystający z Xboksa 360 nie musieli się niczym martwić, ponieważ gra na wspomnianym sprzęcie osiągała maksymalnie 30 klatek na sekundę.

GramTV przedstawia:

Z pomocą przyszli rzecz jasna inni użytkownicy, którzy zaproponowali od siebie kilka różnych rozwiązań. Ostatecznie misja zakończyła się sukcesem, tyle że gracz zdecydował się na użycie… dwóch elektrycznych szczoteczek do zębów. W pierwszej kolejności włączył specjalny tryb Copilot na Xboksie Series X, który łączy dwa kontrolery w jeden (na swój sposób), aby przyłożyć do przycisków A na obu padach wspomniane szczoteczki – w efekcie czego system interpretował to jako bardzo szybkie wciskanie A.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!