W Minecrafta gra już ponad pół miliarda osób (w tym aż 400 milionów w Chinach)

Maria Wawrzyniak
2020/11/27 17:00

Według najnowszych doniesień liczba użytkowników posiadających konto w grze Minecraft przekroczyła już pół miliarda. Zaskakujące liczby dotyczą chińskiej wersji free-to-play.

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom analityka branżowego Daniela Ahmada (podajemy za serwisem TweakTown) liczba użytkowników posiadających konta w grze Minecraft wynosi już 600 milionów. Co ciekawe, największą cegiełkę dołożyła chińska wersja free-to-play, która w sumie przyciągnęła już 400 milionów odbiorców. Produkcja została wypuszczona na rynek w 2017 roku.

Oczywiście, jak nietrudno się domyśleć, głównym powodem tak dużej popularności jest fakt, że tytuł jest dostępny darmowo. Poza tym, w Chinach darmowa wersja wydawana jest nie tylko na pecetach, ale również urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Ahmad zaznacza również, że bardzo dużym plusem rozwoju chińskiego Minecrafta jest fakt, że nad zawartością do gry pracuje obecnie około 12 tysięcy deweloperów. Twórcy dzięki regularnie wypuszczanej dodatkowej zawartości na rynek cyfrowy (jak na przykład skiny) zarobili już około 100 milionów chińskich yuanów, czyli ponad 57 milionów złotych. Przypomnijmy, że oryginalny Minecraft zadebiutował w 2011 roku na pecetach i w ciągu kilku lat od premiery trafił na większość platform sprzętowych.W Minecrafta gra już ponad pół miliarda osób (w tym aż 400 milionów w Chinach)

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!