Kronika świąteczna, Stewardesa, Elegia dla bidoków. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2020/11/22 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Kina pozostaną zamknięte przynajmniej do 27 grudnia. Liczyć więc możemy wyłącznie na serwisy streamingowe, które w ostatnich tygodniach wyraźnie łapią oddech przed intensywnym okresem świątecznym. Na szczęście ten tydzień będzie nieco lepszy od poprzedniego, ale wciąż będzie brakowało licznych superprodukcji. Na taką wygląda druga część Kroniki świątecznej, która powinna nam umilić czas oczekiwania na święta. Dobrze zapowiada się za to jedyna serialowa propozycja tego tygodnia. Stewardesa zadebiutuje już w najbliższy czwartek z premierowymi trzema odcinkami. Sądząc po opiniach zachodnich mediów, jest na co czekać. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Kronika świąteczna, Stewardesa, Elegia dla bidoków. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Stewardesa - 26 listopada (HBO GO)

Najnowszy ekskluzywny serial HBO Max. Gwiazdą produkcji jest Kaley Cuoco, którą możecie znać z Teorii wielkiego podrywu. Serial opowie o pewnej stewardesie, która budzi się pewnego poranka w hotelu obok martwego mężczyzny. Kobieta nic nie pamięta z poprzedniej nocy. Produkcja opisywana jest jako pełen czarnego humoru thriller. Miniserial będzie liczył osiem odcinków.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Kronika świąteczna: Część 2 - 25 listopada (Netflix)

Po dobrym przyjęciu pierwszej części sprzed dwóch lat, Netflixowi nie pozostało nic innego, jak zamówić realizację kolejnych przygód Świętego Mikołaja granego przez Kurta Russella. Minęły dwa lata, odkąd rodzeństwo Kate i Teddy Pierce’owie uratowali święta. Przez ten czas dużo się jednak w ich życiu zmieniło. Kate wyrosła na cyniczną nastolatkę, która niechętni spędza święta wraz z nowym chłopakiem jej matki i jego synem Jackiem. Dziewczyna nie akceptuje takiej rodziny i ucieka z domu przed samymi świętami. Nastolatka zostaje wciągnięta w nową przygodę ze Świętym Mikołajem, który musi powstrzymać tajemniczą, władającą magią postać, która grozi zniszczeniem Bieguna Północnego i wymazaniem świąt z kalendarza. Otrzymują nieoczekiwaną pomoc od Jacka, który okazuje się nieocenionym towarzyszem.

Elegia dla bidoków - 24 listopada (Netflix)

GramTV przedstawia:

Obiecujący film Netflixa, który miał walczyć o najważniejsze nagrody. Produkcja została zjechana przez amerykańskich recenzentów, którzy nie mieli zbyt dużo dobrego słowa dla tego filmu. Czy rzeczywiście jest to tak zła produkcja? Przekonamy się już w najbliższy wtorek. Film opowiada o J.D. Vance, byłym żołnierzu z południowego Ohio, a obecnie studencie prawa, który jest blisko zdobycia wymarzonej pracy. Jednak kryzys rodzinny zmusza go do powrotu w rodzinne strony, o których przez lata starał się zapomnieć. Mężczyzna musi poradzić sobie ze złożonymi problemami swojej appalaskiej rodziny, w tym naprawieniem relacji z uzależnioną matką Bev. Wspominając swoją babcię Mamaw, twardą i bystrą kobietę, która go wychowała, J.D. uzmysławia sobie, że tylko pogodzenie się z niewygodną przeszłością pozwoli mu spełnić swoje marzenia.

Nienawiść, którą dajesz - 26 listopada (HBO GO)

Jeden z najciekawszych i najlepszych filmów 2018 roku. Nienawiść, którą dajesz opowiada o Starr Carter, która balansuje między biednym światem czarnej dzielnicy i bogatego osiedla z białą szkołą, do której uczęszcza. Młoda dziewczyna staje się świadkiem interwencji policji, w której ginie jej najlepszy przyjaciel. W obliczu presji ze strony społeczeństwa, Starr musi odnaleźć swój własny głos i stanąć w obronie swoich wartości.

Śmierć nadejdzie dziś 2 - 28 listopada (Netflix)

Druga część dobrze przyjętego komediowego horroru z 2017 roku. Film powiela schemat z pierwszej części, choć tym razem dodając wątki science fiction i dramatyczne. Dwójka nic nie straciła ze swojej komediowej strony i Śmierć nadejdzie dziś 2 bawi nie mniej niż pierwsza część. Tym razem historia kręci się wokół tajemniczego eksperymentu z reaktorem kwantowym, którym zajmuje się Ryan. Gdy dziekan zamyka projekt, student zostaje zamordowany przez zamaskowaną osobę. Jedynie Tree może mu pomóc odkryć prawdę i ujawnić tożsamość zabójcy.

Pozostałe warte uwagi premiery

  • Jak wytresować smoka 3 - 27 listopada (Netflix)
  • Boski chillout - 27 listopada (HBO GO)
  • Zdychaj, tatulku - 27 listopada (HBO GO)
  • W domu innego - 28 listopada (HBO GO)
  • Blinded by the Light. Siła muzyki - 28 listopada (HBO GO)

Pozostałe warte uwagi premiery, Kronika świąteczna, Stewardesa, Elegia dla bidoków. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!