Mafia: Edycja Ostateczna z zachwycającymi szczegółami

Radosław Krajewski
2020/10/06 13:15
1
0

Jak na grę z otwartym światem przystało remake Mafii ma wiele niesamowitych detali, które na pierwszy rzut oka mogą umknąć podczas zabawy.

Twórcy w swoich produkcjach dokładają wszelkich starań, aby oprócz wciągającej rozgrywki, ciekawej historii i charyzmatycznych bohaterów, postawić również na realizm. Szczególnie dotyczy to gier z otwartymi światami, które można wypełnić najróżniejszymi szczegółami. Podczas zabawy są one trudno dostrzegalne lub przechodząc samą fabułę możemy na nie w ogóle nie natrafić. Najnowszym przykładem jest remake pierwszej odsłony Mafii, który ma wiele zaskakujących szczegółów.

Mafia: Edycja Ostateczna z zachwycającymi szczegółami

Kanał Knight na YouTubie zajmuje się wychwyceniem najróżniejszych detali z gier wideo. Twórca w najnowszym filmie zabrał się za Mafię: Edycję Ostateczną i przedstawił wiele interesujących szczegółów zawartych w grze. Jedne z nich są doskonale znane jak krwawe ślady butów na chodniku przez wcześniejsze przejście po ciałach lub słabsze światło z uszkodzonych reflektorów w pojazdach. Remake Mafii zawiera jednak detale, których na próżno szukać w innych grach.

Strzelając w różne części ciała, postacie łapią się za miejsce, w które zostali trafieni. I tak, gdy przestrzelimy im lewą nogą, złapią się za nią, to samo, gdy strzelimy w prawe ramię, a nawet w tyłek. Postrzeleni przeciwnicy będą próbowali łapać się elementów otoczenia, aby utrzymać równowagę na nogach. Inni tuż przed śmiercią pokażą naszemu bohaterowi środkowy palec.

GramTV przedstawia:

Możemy również wymienić takie szczegóły, jak pogorszenie jakości radia podczas przejeżdżania przez tunel, NPC-e poruszających się szybciej, próbując schronić się przed deszczem oraz korzystających z kierunkowskazów prowadząc auta, rozwieszone w mieście listy gończe przedstawiające pracowników studia Hangar 13, a podczas wykonywania jednej z misji możemy doprowadzić do samobójstwa mężczyzny – strasząc go klaksonem.

Te oraz inne szczegóły znajdziecie w poniższym filmie. Trzeba jednak przyznać, że producent zrobił kawał dobrej roboty, aby miasto i jego mieszkańcy zostali oddani z jak największym realizmem. Przypomnijmy, że Mafia: Edycja Ostateczna pojawił się na rynku 25 września 2020 roku na PC, Xboxa One i PlayStation 4.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
06/10/2020 14:34

Inna sprawa że większa część tych rzeczy była już w oryginalnej grze, np. to że policja mogła cie gonić za autentyczne wykroczenia, kończące się paliwo itd. To tylko pokazuje jak w tej grze dbano o realizm i to tyle lat temu.