Anya Taylor-Joy rozgrywa szachową partię w pełnym zwiastunie Gambitu królowej

Radosław Krajewski
2020/09/25 12:30

Platforma pokazała pełny zwiastun swojego nadchodzącego serialu z Anya Taylor-Joy i Marcinem Dorocińskim.

Już w przyszłym miesiącu zadebiutuje nowa ciekawa serialowa propozycja od Netflixa. Z tej okazji serwis udostępnił pełny zwiastun swojej produkcji, gdzie w jednej z głównych ról zobaczymy Marcina Dorocińskiego u boku gwiazdy serialu, Any Taylor-Joy.

Anya Taylor-Joy rozgrywa szachową partię w pełnym zwiastunie Gambitu królowej

Sześcioodcinkowy serial jest ekranizacją powieści Waltera Tevisa z 1983 roku opublikowaną pod tym samym tytułem. Młoda Beth, pod koniec lat 50. XX wieku trafia do sierocińca w stanie Kentucky. Pewnego dnia odkrywa w sobie niezwykły talent do gry w szachy, jednocześnie uzależniając się od przepisywanym podopiecznym leków na uspokojenie. Dziewczynę zaczynają dręczyć własne demony, dodatkowo podkręcone przez leki, przez które zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę. Postanawia podbić zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów. Wkrótce przyjdzie jej zmierzyć się z samym mistrzem.

GramTV przedstawia:

Twórcą serialu jest Scott Frank, który wcześniej współpracował z Netflixem przy serialu Godless. Frank jest znany ze scenariuszy do Raportu mniejszości, Tłumaczki oraz Logana, za którego otrzymał drugą w życiu nominację do Oscara. Twórca poza napisaniem scenariusza zajmie się również reżyserią oraz produkcją serii.

Gambit królowej zadebiutuje na Netflixie 23 października.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
25/09/2020 17:36

- silna, wyzwolona i niezależna kobieta - jest

- umniejszanie mężczyzn - jest

- czarnoskóra przyjaciółka (jedna która ją rozumie i wogóle jest wporzo) - jest

- geniusz okupiony cierpieniem i niestabilnością emocjonalną - jest

Uff już się bałem że będziemy mieli kolejny sztampowy serial w 2020 roku!